76%  
 

Kuriér - Generálova dcéra

 

Séria 1 Epizóda 1: Generálova dcéra

Rok: 2012
Réžia: Stephen Williams
Hrajú: Chris Vance, François Berléand, Andrea Osvárt
Kuriéra Franka Martina najali, aby dopravil prominentnú krásku Deliu z luxusného berlínskeho hotela do rezidencie jej otca, generála Weigerta.
Počas cesty si mladá boháčka odskočí na luxusné nákupy a Frank má čo robiť, aby ju ochránil pred bandou agresívnych dotieravcov.
Po splnení úlohy a doručení "zásielky" domov sa však Frankova úloha ešte nekončí. Skompromitovaný generál Weigert, ktorý celý život nelegálne obchodoval s kriminálnikmi a podsvetím, sa obáva o svoj život. Dobehla ho vlastná minulosť a v ohrození je aj život jeho dcéry. Požiada preto Franka o poslednú láskavosť. Má ju dopraviť na letisko, aby čo najrýchlejšie opustila krajinu. Vzápätí ich dom prepadne ozbrojené komando nemeckého gangsterského bossa Friedera Trumpfa. Frank na svojom skvelom aute utečie do bezpečia aj s Deliou, ale jej otec také šťastie nemá a v prestrelke zahynie.
Z kuriéra sa razom stane ochranca zásielky. Frank zavezie mladú boháčku do bezpečia vlastného domu na francúzskej riviére, ale Delia sa v dôsledku vlastnej chyby a zrady asistentky svojho otca už onedlho dostane do Trumpfových rúk.
Keď Frank na chvíľu odíde, Delia vezme situáciu do vlastných rúk. Aby sa pomstila vrahom svojho otca, chce odovzdať polícii USB kľúč s dôkazmi proti nim. Zverí ho do rúk jedinej osobe, ktorej kedy dôverovala - bývalej osobnej asistentke jej otca. A to je osudná chyba, lebo táto žena je zradkyňa, ktorá Deliu odovzdá do rúk Trumpfových ľudí. Dôverčivú Deliu posadia do jeho lietadla, a až vtedy si uvedomí, že to nie je vysnívaný let do Ameriky, ale pasca nastražená nepriateľom...
Ale vtom už prichádza Frank, zaparkuje svoje Audi za štartujúcim lietadlom, vnikne doň a začne bojovať s Trumpfom. Podarí sa mu zachrániť Deliu?