Legionár
53% 66% 29%  
 

Legionár
49%

 
Pôvodný názov: Legionnaire
Dĺžka: 100 minút
Žáner: akcia, dobrodružstvo, vojnový
Krajina: USA

Rok: 1998
Réžia: Peter MacDonald
Napísal: , ,
Hrajú: Jean-Claude Van Damme, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Steven Berkoff, Nicholas Farrell, Jim Carter
Ľahkomyseľný francúzsky boxer a bonviván Alain Lefevre urobí jednu chybu - zapletie sa s Katrinou, bývalou milenkou známeho mafiánskeho bossa Luciena Galganiho z Marseille.
Galganimu sa to vôbec nepáči, pretože po Katrine stále túži, a tak sa milenci rozhodnú ujsť do Ameriky a začať tam nový život. Ba čo viac, keď chce Katrinu ochrániť, zastrelí Galganiho brata Reného. Galgani Katrinu drží ako rukojemníčku.
Na úteku pred zabijakmi sa rozhodne ukryť osvedčeným spôsobom a dá sa naverbovať k Cudzineckej légii, ktorá ho pošle k pluku v severnej Afrike. Tam sa stane spolubojovníkom pestrej zmesi mužov všetkých rás, vyznania aj príčin, ktoré ich priviedli do légie.
Predovšetkým sa spriatelí s Afroameričanom Lutherom, bývalým majorom Britskej armády Mackintoshom, ktorý musel odísť z armády pre svoje gamblerstvo, a naivným Talianom Guidom Rosettim, ktorý vstúpil do légie preto, aby dokázal svojej priateľke, že je hrdina.

Mladý muž sa musí vyrovnať nielen s brutálnym psychopatickým nadriadeným, seržantom Steinkampfom tradične tvrdým a krutým výcvikom, ale aj s jednotkami krvilačných partizánov. To však nie je všetko, pretože ho tam napokon objaví aj najatý zabijak, ktorý ho príde zabiť, keď francúzsky mafián zistil, kam zmizol.
Všetky rozpory medzi mužmi jednotky, všetky ich osobné ťažkosti a pocity sa však stanú zbytočnými a bezvýznamnými v okamihu, keď pevnosť napadnú Arabi, odhodlaní na všetko. Zdá sa, že tentoraz ani guľomety kropiace nepriateľov dažďom guliek nepomôžu.
A tak nezostáva len dúfať, že Alain prežije a vráti sa do Paríža, aby mohol očistiť svoje meno, pošpinené falošným obvinením, a tiež získať ruku ženy, ktorú stále miluje. Podarí sa mu využiť druhú životnú šancu?

Akčný film, USA (1998).