Dĺžka:
120 minút
Žáner:
western, komédia, paródia
Krajina:
Taliansko, Francúzsko, Nemecko
Rok:
1973
Réžia:
Tonino Valerii , Sergio Leone
Napísal:
Sergio Leone , Fulvio Morsella , Ernesto Gastaldi
Hrajú:
Terence Hill, Henry Fonda, Jean Martin, R.G. Armstrong, Karl Braun
Obsah:
Starý skúsený pištoľník Jack Beauregard by rád odišiel na odpočinok. Chce sa dostať do New Orleansu a odtiaľ odcestovať loďou do vysnívanej Európy, aby tam v pokoji dožil. Len dve veci bránia jeho ceste - záhadná vražda jeho brata a mladý ľahtikársky pištoľník Nikto, ktorého si najali, aby Jacka zabil. Nikto síce Jacka obdivuje, pretože svojho času mu dokonca Jack zachránil život, ale aj tak vyzve Jacka na otvorený súboj.
Jack sa s ním však odmieta baviť, má vraj prísť až bude Niekto. Nikto preto absolvuje celý rad rôznych skúšok - v pití, v rýchlosti tasenia koltov, hazardných hrách. Napokon sa Jack rozhodne, že pomstiť brata, ktorý bol zločincom, nemá cenu a chce odísť na plánovanú cestu do Európy.

Nikto však pochopí, že sa Niekým stane až vo chvíli, keď Jack zomrie, zostane legendou Divokého západu, a on sa stane jeho nástupcom. Preto ho pred zrakmi ostatných v súboji zastrelí...
To však len naoko - z neho je Niekto a Jack v pokoji odcestuje.

Starý skúsený pištoľník Henry Fonda by už rád odišiel na odpočinok do vysnívanej Európy, ale v ceste mu bráni nielen záhadná vražda jeho brata, ale aj mladý ľahtikársky pištoľník Terence Hill... Taliansko-nemecko-francúzsky spaghetti western (1974). a ďalší.
Dĺžka videa: 03 min. 23 sek.