Dĺžka:
160 minút
Žáner:
komédia, dobrodružstvo, scifi
Krajina:
USA
Rok:
1985
Réžia:
Robert Zemeckis
Napísal:
Robert Zemeckis , Bob Gale
Hrajú:
Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Crispin Glover, Thomas F. Wilson
Obsah:
Všetko sa začína v roku 1985. Sedemnásťročného Martyho McFlya pozve jeho excentrický priateľ a vynálezca dr. Emmett Doc Brown na testovanie jeho nového vynálezu. Je to stroj času, zabudovaný do športového voza DeLorean. Ale Dr. Brown už nestihne realizovať plánovanú cestu do blízkej budúcnosti. Dvojicu totiž prepadnú líbijskí teroristi, ktorým Browm ukradol plutónium potrebné pre pohon unikátneho stroja. Pri prestrelke príde Brown o život a Marty na úteku zázračným autom sa zase dostane do minulosti. Ocitne sa v roku 1955 a spôsobí nebezpečnú kalamitu v časopriestore. Pán Baines totiž autom zrazí nie nemotorného chodca George McFlya, jeho budúceho otca, ale samotného Martyho, jeho budúceho syna. A to je problém.

Ak sa totiž Lorraine nezamiluje do Georgea, Marty sa nikdy nenarodí. Preto mladík vyhľadá mladšie vydanie svojho priateľa doktora Browna a spoločne s ním sa pokúsi vyriešiť oba svoje problémy - ako sa dostať späť do budúcnosti a ako dať dovedna dvojicu svojich budúcich rodičov Georgea a Lorraine. Ani jedno nie je také jednoduché. Zohnať v roku 1955 plutónium, potrebné pre pohon stroja času, je jednoducho nemožné a Martyho snahy obrátiť pozornosť svojej budúcej matky na svojho budúceho otca neustále marí grobian Biff Tanner, ktorý chce Lorraine pre seba. Ale to je len začiatok skvelého dobrodružstva plného vtipných okamihov, neuveriteľných dejových kľučiek, prekvapivých point a strhujúceho tempa.

Sedemnásťročný Marty sa pomocou stroja času šialeného vedca Browna ocitne v minulosti a v roku 1955 nechtiac ohrozí ľúbostný vzťah svojich rodičov, keď sa do neho zamiluje jeho budúca vlastná matka! Navyše nemá palivo na návrat späť do budúcnosti. Americká dobrodružná sci-fi komédia (1985). (od 12 rokov). COLOR.
Dĺžka videa: 01 min. 17 sek.