Ostrov hrdlorezov
56% 68% 40%  
 

Ostrov hrdlorezov
55%

 
Pôvodný názov: Cutthroat Island / Corsari / Die Piratenbraut / L' Île aux pirates
Dĺžka: 140 minút
Žáner: komédia, akcia, dobrodružstvo, rodinný, romantika
Krajina: USA, Francúzsko, Taliansko, Nemecko

Rok: 1995
Réžia: Renny Harlin
Napísal: , , , ,
Hrajú: Geena Davis, Matthew Modine, Frank Langella, Maury Chaykin, Patrick Malahide
Karibské more roku 1668 nebolo rozhodne bezpečné pre žiadnu loď, najmä ak viezla vzácny náklad drahých kovov či vzácnych surovín. Tu sa zdržiava a svoju "prácu" vykonáva aj odvážna a hrdá mladá pirátka Morgan Adamsová.
Po svojom otcovi zdedila časť mapy, ktorá vedie k zlatému pokladu. Ten kedysi ukryl na neznámom ostrove jej starý otec a medzi svojich troch synov mapu rozdelil, pretože chcel, aby sa o poklad spravodlivo rozdelili.
Morgan nie je jediná, kto chce poklad získať, a tak sa cesta za ním mení na smrteľne nebezpečné dobrodružstvo. Proti Morgan totiž stojí nielen vierolomný strýko Dawg Brown, ale aj chamtivý guvernér Ainslee, ba dokonca aj časť jej vlastnej posádky, ktorú vedie zradca John Reed.

Našťastie, po boku jej sotjí celý rad verných priateľov a spolubojovníkov, spomedzi ktorých vyniká najmä podvodník Willy Shaw. Toho totiž Morgan kedysi vykúpila z otroctva a Willy je jej oddaným obdivovateľom. Spolu s nimi sa jej napokon podarí dostať sa na ostrov a objaviť poklad.
Keď sa zdá, že cieľ dosiahla a môže si spokojne užívať života s milovaným Willym, musí svojho strýka a guvernéra poraziť vo veľkolepej námornej bitke...

Dobrodružný film USA-Francúzsko-Taliansko- -Nemecko (1995).