Percy Jackson: More oblúd
70%  
 

Percy Jackson: More oblúd
70%

 
Pôvodný názov: Percy Jackson: Sea of Monsters
Dĺžka: 110 minút
Žáner: dráma, akcia, dobrodružstvo, rodinný, fantasy
Krajina: USA

Rok: 2013
Réžia: Thor Freudenthal
Napísal: ,
Hrajú: Logan Lerman, Alexandra Daddario, Douglas Smith, Leven Rambin, Brandon T. Jackson
Keď tínedžer Percy zistí, že jeho brat je netvor, dôjde mu, že byť synom Poseidona nemusí byť len požehnanie, ale aj prekliatie. Nemá však veľa času o tom premýšľať, jeho útočisku na Zemi - Táboru polobohov - hrozí skaza, majú ho zničiť netvory. Niekto sa totiž snaží prebudiť Kronosa, jedného z pôvodných Titanov a otca najvyšších olympských bohov, ktorý jediný dokáže poraziť bohov aj polobohov a urobiť ich smrteľnými. A ktorý má s nimi ešte aj nevybavené účty...
Aby zachránili svoj domov, Percy s priateľmi sa vydávajú hľadať bájne Zlaté rúno. Cesta ich zavedie z Washingtonu na floridské pobrežie, odkiaľ vyplávajú smerom k Moru oblúd, ktoré ľudia poznajú ako Bermudský trojuholník. Počas divokého dobrodružstva musia čeliť obrovskému býkovi chrliacemu oheň, gigantickým Kyklopom a ďalším mytologickým bytostiam. V stávke je príliš veľa. Ak neuspejú, zanikne nielen ich útočisko na Zemi - Tábor polobohov, ale rozpadne sa aj celý Olymp.

Ďalšie dobrodružstvá tínedžerov - polobohov, ktorí sú potomkami pozemšťanov a gréckych bohov z Olympu. Americký dobrodružný fantazijný film (2013).