Dĺžka:
175 minút
Žáner:
komédia, akcia, dobrodružstvo, fantastika, fantasy
Krajina:
USA
Rok:
2007
Réžia:
Gore Verbinski
Napísal:
Ted Elliott , Terry Rossio , Stuart Beattie , Jay Wolpert
Hrajú:
Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush, Jack Davenport
Obsah:
Éra pirátov sa končí a nastávajú pre nich temné časy. Lord Cutler Beckett z Východoindickej spoločnosti získal kontrolu nad hrôzostrašnou loďou duchov - Bludným Holanďanom a jeho diabolským kapitánom, napoly človekom, napoly chobotnicou Davym Jonesom. Lietajúci Holanďan teraz pod velením admirála Norringtona nezastaviteľne brázdi sedem morí, bez zmilovania zabíja pirátov a ničí ich lode.
Will Turner, Elizabeth Swannová a kapitán Barbossa sa vydajú na zúfalú výpravu zhromaždiť Deviatich lordov Snemu bratstva, jedinú nádej, ako zastaviť Becketta, Blúdiaceho Holanďana a jeho armádu. Jeden z lordov však chýba - kapitán Jack Sparrow, uväznený v pasci Davyho Jonesa.
Naši hrdinovia, vrátane veštice menom Tia Dalmy, Pintela a Ragettiho musia najprv odcestovať do exotického, ale zároveň nebezpečného Singapuru čeliť čínskemu pirátskemu kapitánovi Sao Fengovi, aby získali mapu a loď, ktoré ich dovedú až na kraj sveta - a k Jackovi.
Jacka nájdu, a aj keď sa zdá, že uväznením definitívne prišiel o rozum, súhlasí, že im pomôže. Vypláva s Čiernou Perlou z Krajiny mŕtvych a vydá sa k ukrytej Zátoke vrakov. Zdá sa však, že ani legendárne zhromaždenie Snemu bratstva nedokáže zastaviť hrozbu Becketta, Davyho Jonesa a ich obrovskej armády, ak... Ak sa nepodarí oslobodiť rozmarnú morskú bohyňu mora Calypso, uväznenú v ľudskej podobe, a presvedčiť ju, aby našim hrdinom prišla na pomoc.
Zradu strieda však zrada a je jasné, že Jack, Will, Elizabeth, Sao Feng a Barbossa majú všetci svoj vlastný plán a nikomu sa nedá dôverovať. Každý z nich sa musí rozhodnúť, ku ktorej strane sa pridá v rozhodujúcej poslednej bitke, ktorá môže vymazať slobodymilovných pirátov z povrchu zemského a siedmich morí, tentoraz navždy.

Americká akčná dobrodružná fantazijná komédia (2007). a ďalší.
Dĺžka videa: 02 min. 27 sek.