74%  
 

Šiesty zmysel - O Popoluške

 

Séria 1 Epizóda 3: O Popoluške

Rok: 2012
Réžia: Peter Werner
Napísal: , , , ,
Hrajú: Dylan Walsh, Clark Johnson, Poppy Montgomery, Michael Gaston, Kevin Rankin
Počas vyšetrovania vraždy burzového makléra Petra Forresta , sú nútení Al a Carrie utiecť , keď dôjde k výbuch kvôli úniku plynu, ktorý zničí celý byt. Vďaka svojej mimoriadnej pamäti , Carrie spomína na podrobnosti na mieste činu. Spomenie si na krabice so súbormi z Forrestovej firmy s iniciálmi "HH".
Od Petrových spolupracovníkov sa dozvedia, že ho ohrozoval nespokojný klient Isaac Brezner, ktorý kvôli nemu stratil veľké imanie na trhu s bývaním. Brezner má však nepriestrelné alibi.
Carrie a Al sa preto vyberú za Forrestovou manželkou, ktorá pripustí, že Peter sa mohol stretávať aj s inou ženou. Pomocou bezpečnostných kamier zistia, že ide o jeho kolegyňu Claire Hewsonovú, ktorá je ale nájdená mŕtva.
Carrie si spomenie na logo na hrnčeku v Clairinom byte a príde na to, že ide o organizáciu, ktorá sa pokúša pracovať s bývalými členmi gangu.
Ukáže sa tiež, že Forrest spravoval ich finančné prostriedky a tesne predtým ako ho niekto zabil bankový účet zrušil a previedol peniaze do novej banky.
Carrie a Al sa vyberú do väzenia, aby sa porozprávali so zakladateľom gangu Pablom Hotuom a jeho komplicom Ramonom Garzom.
Nina a Mike zatiaľ vystopujú Patrika Woodstona, bývalého priateľa zavraždenej Claire, no keď má alibi, Carrie začne podozrievať Garzu. Vráti sa späť do väzenia a rozpamätá sa, že vo Forrestovom byte videla aj väzenského strážnika Dennisa Halseyho. Ten sa napokon prizná, že pomáhal Pablovi aj Ramonovi, pretože uniesli jeho malú dcérku.