Dĺžka:
95 minút
Žáner:
thriller, dráma
Krajina:
USA
Rok:
2002
Réžia:
Joel Schumacher
Napísal:
Larry Cohen
Hrajú:
Colin Farrell, Kiefer Sutherland, Katie Holmes, Forest Whitaker, Radha Mitchell
Obsah:
Rušná newyorská ulica. Telefónna búdka.
Newyorský novinár a mediálny konzultant Stu Shepherd je ťažký suverén. Cestou po Mannhattane oslňuje svojho asistenta znalosťou mediálne známych ľudí, ale aj svojou morálkou. Novinár by nikdy nemal klamať.
Stu je so sebou spokojný. Ako sa však ukáže, s jeho morálkou to nie je také úžasné. Každý deň pravidelne práve zo zmienenej telefónnej búdky volá svojej eventuálnej milenke Pam .
Jedného dňa sa však stanú dve zdanlivo nevinné udalosti, ktoré samoľúbemu mužovi prevrátia život naruby. Tučný roznášač mu priamo do búdky prinesie kýmsi objednanú pizzu a keď Stu položí slúchadlo, telefón zrazu zazvoní. Stu ho zdvihne, a to je fatálna chyba.
Jeho život sa v minúte zmení na psychické i fyzické peklo. Stane sa väzňom v malom priestore, väzňom šialenca, masového vraha, ostreľovača. Ten ho má na muške a neľútostne vydiera, pretože o jeho zdanlivo bezúhonnom živote vie všetko.
Prekvapivé a šokujúce násilie v blízkosti búdky upúta pozornosť polície, ktorá príde posilnená malou armádou ostrostrelcov. Kapitán Ramey, sa pokúša prehovoriť so Stuom mimo búdky, ale nevie, že volajúci má na muške svoje silné zbrane: príslušníkov médií, Stuovu manželku Kelly a Pam.
Preto musí pátrať hlboko v duši a nájsť silu na oklamanie volajúceho. Hra je čím ďalej, tým nebezpečnejšia...

Americký thriller (2002).
Dĺžka videa: 02 min. 24 sek.