Nová herecká hviezda: Má len 14 rokov, milióny fanúšikov a veľký triumf!

Vicky Chenová
27.11.2017Herci a herečkyVicky Chenová má len 14 rokov, napriek tomu sa už môže pochváliť jedným z najprestížnejších ocenení vo svete čínskojazyčných filmov. Pri tohtoročnom odovzdávaní filmových cien Zlatý kôň na Taiwane získala sošku pre najlepší výkon herečky vo vedľajšej úlohe a porazila pri tom etablované osobnosti regionálnej filmovej scény.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ceny Zlatý kôň sú mnohokrát nazývané čínskymi Oscarmi, napísala spravodajská spoločnosť BBC. Chenová si cenu vyslúžila za výkon vo filme The Bold, The Corrupt and The Beautiful ("Odvážny, skazený a krásny"), krimidráme o členoch bohatej rodiny, ktorá si odniesla tiež ocenenie za najlepšiu snímku a najlepší výkon herečky v hlavnej úlohe.

V posledne menovanej kategórii bola za iný film nominovaná aj Chenová, porazila ju však kolegyňa z víťaznej snímky. Čiastkový neúspech ju však nemusí mrzieť: v kategórii výkonov vo vedľajších úlohách porazila dve držiteľky Zlatého koňa pre herečky v hlavnej úlohe.

"Som veľmi šťastná," povedala na slávnostnom vyhlásení v Tchaj-peji mladá herečka. "Musím poďakovať režisérovi a tímu producentov, ktorí mi dodávali odvahu, podporovali ma a vzali ma pod ochranné krídla," dodala Chenová.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA, Video: Youtube

Tagy: Vicky Chenová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov