Čierny Panter spôsobil ošiaľ, ľudia chcú ísť na fiktívne miesto: Hotely hlásia obrovský nárast!

16.03.2018ZaujímavostiWebstránky slúžiace na rezerváciu ubytovania v hoteloch zaznamenali výrazný nárast v záujme verejnosti o ubytovanie vo fiktívnej africkej krajine Wakanda z akčného filmu Čierny panter (2018). Informovali o tom weby Hotelscan.com a Hotels.com, ktoré hlásia dramatický nárast vo vyhľadávaní spomínaného názvu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Prvý spomínaný web informoval, že počet ľudí, ktorí navštívili stránku zariadenia Wakanda Water Park vo Wisconsine stúpol o 620 percent, druhý zase hlási, že vyhľadávanie susedného Wakanda Park sa medziročne zvýšilo o 55 percent.

Mnohí nevedia, že ide o fiktívnu destináciu

"Fakt, že odvtedy, čo uviedli na trh Čierneho pantera, vidíme na našom webe taký nárast v návšteve stránky vodného parku Wakanda, naznačuje, že kým ľudia nenavštívia našu webstránku a nehľadajú výlety, nie sú si vedomí, že je to fiktívna destinácia. Buď to, alebo ľudia majú väčší záujem ako kedykoľvek inokedy o návštevu vodného parku. Myslíme si ale, že to má niečo spoločné s tým filmom," uviedol hovorca Hotelscan.com.

Hotels.com uviedol, že tiež zaznamenali nárast vo vyhľadávaní aj ďalších miest s podobným názvom ako Wakanda. Vyhľadávanie obce Wauconda v americkom štáte Illinois sa zvýšilo o viac ako 25 percent a obce Makanda v tom istom štáte stúplo medziročne až o vyše 40 percent. Návštevnosť stránky ostrova Wakaya na Fidži sa podľa menovaného webu medziročne zvýšila o 235 percent a v prípade japonského mesta Wakkanai stúpla o 55 percent.

Je skvelé, že sa ľudia o domovinu Čierneho pantera zaujímajú 

"Naše portfólio zahŕňa hotely z vyše 200 krajov a teritórií po celom svete, no zatiaľ nie z Wakandy. Riešime to," uviedla Isabelle Pinson z Hotels.com. "Snímka sa dotkla sŕdc a myslí miliónov filmových fanúšikov na celom svete. Je úžasné sledovať, a my to vidíme pravidelne, ako pop-kultúra inšpiruje výber cestovania. Milujeme, že dovolenkári hľadajú domovinu Čierneho pantera, od Wisconsinu až po Japonsko," dodala.

Podľa webstránky Hotelscan.com medzi ďalšie najviac hľadané fiktívne miesta patria Hawkins v štáte Indiana zo seriálu Stranger Things (2016), Riverdale z rovnomenného seriálu z roku 2017, San Junipero z projektu Black Mirror (2011) a Fortitude z rovnomenného seriálu z roku 2015.

Čierny panter je ďalšou snímkou z takzvaného Marvel Cinematic Universe. Titulného hrdinu si zahral Chadwick Boseman a po jeho boku účinkujú napríklad Lupita Nyong'o, Michael B. Jordan, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett alebo Forest Whitaker. Príbeh sleduje T'Challu, ktorý sa po udalostiach z filmu Captain America: Občianska vojna (2016) vracia domov, aby sa ako otcov následník stal vládcom ukrytej, no technologicky vyspelej africkej Wakandy. Objaví sa však dávny nepriateľ, ktorému musí ako Čierny panter čeliť.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA/AP/Marvel Studios-Disney, Matt Kennedy

Tagy: Čierny panter hotely nárast

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov