VIDEO Rebelský Králik Peter prichádza do kín: Dabing obsadili známe hlasy

20.03.2018Filmové novinkyUž tento štvrtok sa v našich kinách objaví rodinná komédia Králik Peter. Adaptácia detských kníh Beatrix Potterovej dokonale mieša počítačovú animáciu so živými hercami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hrdinom filmu je rebelský Králik Peter, ktorý spolu so svojimi zvieracími kamošmi bojuje proti nevrlému majiteľovi miestnej farmy pánovi Gregorovi. Obaja si totiž nárokujú tak na farmu, ako na srdce milej susedky Bey.

Králik Peter mal svoju americkú premiéru už pred niekoľkými týždňami. Zahraniční kritici sú ním očarení a hovoria o ňom ako o skvelej zábave pre celú rodinu. „Inteligentná, vtipná a rýchla filmová jazda,” napísal Chris Nashawaty z prestížneho Entertainment Weekly. Sandy Cohen z Associated Press: „Kopa zábavy pre rodičov a dobrých vtipov pre najmenších.”

Ďalší zas oceňujú najmä spracovanie pôvodného príbehu do modernej podoby. Danielle Valente z magazínu Time Out: „Je to nový pohľad na starý príbeh, no ak zahodíte predsudky, určite neoľutujete.” Petera Hartlauba zo San Francisco Chronicle film prekvapil: „Keď vybuchne posledný dynamit a poslednú postavu zasiahne elektrina, pomyslíte si, že je to oveľa lepší film, ako ste čakali.”

Vo filme Králik Peter prepožičali zvieracím postavám hlasy viaceré slovenské hviezdy. Slovenským Petrom je herec a komik Juraj Kemka známy z Partičky či skeč šou Kredenc. Jeho trom sestrám Hoplinke, Bublinke a Bavlnke prepožičali hlasy Táňa Pauhofová, Peťa Polnišová a Barbora Švidraňová, bratrancom Benjamínom je zas Luboš Kostelný.

Ich ľudskými náprotivkami budú Domnhall Gleeson (Star Wars: Sila sa prebúdza) a Sam Neill ako pán Gregor mladší a starší a Rose Byrne (X-Men: Prvá trieda) ako susedka Bea. V slovenskom znení budete môcť v týchto úlohách počuť Vladimíra Kobielskeho a Moniku Hilmerovú. Komédia Králik Peter sa v našich kinách objaví už tento štvrtok 22. marca 2018 so slovenským dabingom. Na vaše plátna ho prinesie spoločnosť Itafilm.

Zdroj: ITAfilm  telkac 

Foto: ITAfilm, Video: Youtube ITAfilm

Tagy: Králik Peter

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov