NAJ TV TIPY... Nespustíte oči z obrazoviek: Tešte sa na akciu a napätie plné obľúbených hviezd

20.05.2019TV tipAk milujete akciu a filmy plné napätia s obľúbenými hrdinami, tento týždeň bude rozhodne pre vás. Či sa rozhodnete pre príbeh o Abrahamovi Lincolnovi či Herkulesovi, alebo budete sledovať NAJ film z rebríčka Československej filmovej databázy Vykúpenie z väznice Shawshank, výber necháme na vás. Čaká vás jednoducho "nadupaný" týždeň.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

PONDELOK 20:15 Dajto - Prenasledovaný

Dr. Martin Harris sa prebudí po štvordňovej kóme v nemocnici v Berlíne. Nič si nepamätá a najhoršie ešte len príde - vlastná manželka ho nespoznáva. Jeho identitu prevzal cudzí muž, ktorého nikdy predtým nevidel. Bez dokladov a bez jediného kontaktu sa v cudzej krajine snaží o nemožné - dokázať, že on je skutočný Martin Harris. Na úteku pred políciou, ktorá ho považuje za nebezpečného psychopata, a záhadným vrahom sa k nemu pridá sympatická imigrantka. Obaja sa stále viac zamotávajú do nebezpečnej siete nepochopiteľných zistení a faktov. Vynára sa stále viac a viac otázok o tom, kým v skutočnosti Dr, Harris je, resp. bol a obeťou akej konšpirácie sa stal...

UTOROK 20:10 JOJ Plus - Stratené mesto Z

V roku 1925 sa legendárny britský bádateľ Percy Fawcett vydal do amazonskej džungle pátrať po bájnej stratenej civilizácii. Na svojej výprave záhadne zmizol... Postava bádateľa Percyho Fawcetta sa stala predlohou legendárneho filmu Indiana Jones. V hlavnej úlohe bádateľa uvidíme obľúbeného herca Roberta Pattinsona.

STREDA 20:10 JOJ Plus - Abraham Lincoln: Lovec upírov

Odhaľte skrytý život Abrahama Lincolna, jedného z najväčších amerických prezidentov! Spoznajte jeho skutočný príbeh, ktorý je plný krvi, upírskych zubov a nabrúsených sekier. Vizionársky tvorcovia Tim Burton a Timur Bekmambetov ponúkajú nový pohľad na žáner upírskych filmov a práve Abrahama Lincolna predstavujú ako historicky najväčšieho lovca neživých bytostí. Vo filme, nakrútenom podľa rovnomennej knihy Setha Grahame-Smitha, odhaľujeme dve tváre jednej z najväčších postáv amerických dejín, uznávaného prezidenta Spojených štátov amerických a súčasne neústupného lovca upírov. Jeho hnacím motorom je pomsta za smrť milujúcej matky. Inteligentná a vzdelaná žena v malom Abrahamovi už od detstva formovala jeho celoživotný odpor k otroctvu. Matkin vplyv ale nemal dlhé trvanie. Abraham bol svedkom jej napadnutia upírom, na následky čoho zomrela.

Chladnokrvnú a brutálnu vraždu má na svedomí netvor, v ktorom chlapec spozná miestneho podnikateľa Jacka Bartisa. Rozhodne sa ho zniesť zo sveta, ale bez prípravy skoro sám za svoj odvážny útok zaplatí životom. Našťastie ho zachráni Henry Sturges, kultivovaný a charizmatický lovec upírov, ktorý zoberie Abrahama do svojho učenia. Henry nemá pochopenie pre Abrahamovu túžbu po okamžitej a bezhlavej pomste. Naopak ho učí ovládať zlosť a nasmerovať vôľu a vášeň nielen k boju s upírmi, ale i pre dobro ľudstva. Skoro si uvedomí, že existencia upírov je v Amerike úzko spätá s otrokárskym Juhom, kde ľahko nakupujú čiernych otrokov. Nie však na prácu na plantážach, ale na jedlo. Koniec otrokárstva by preto predstavoval aj hrozbu pre všetkých upírov.

ŠTVRTOK 20:15 Dajto - Zakázané ovocie

Štyridsaťročný Jack Foley sa ocitá vo veku, kedy by mal skôr myslieť na založenie vlastnej rodiny a usadený spôsob života. Ale do toho sa mu ešte nechce, radšej sa venuje svojmu koníčku - vykrádaniu bánk. Zvláda to v pohode a s prehľadom, až na jeden drobný problém - často ho pri tom chytia. Ako recidivistu čaká Jacka niekoľko desiatok rokov za mrežami, ale jemu sa tam prirodzene nechce. Namiesto toho chce zorganizovať poslednú veľkú akciu a potom spokojne žiť so "zarobenými" peniazmi niekde ďaleko.

Problém nastane, keď sa pri úteku z väzenia stretne s atraktívnou federálnou agentkou Karen Siscoovou. Chvíľu sa dohadujú, kto koho vlastne zatkol a nakoniec sa za kurióznych okolností rozídu... Karen však našla v sympatickom zločincovi zaľúbenie a niečo ju k nemu neodolateľne priťahuje. Musí ho znovu vidieť...

PIATOK 20:35 TV JOJ - Špión, ktorý mi dal kopačky

Audrey a Morgan sú najlepšie priateľky, ktoré sa nevedomky zapletú do medzinárodného sprisahania vo chvíli, keď jedna z nich zistí, že jej bývalý priateľ je špión. Svet špiónov však vôbec nie je pripravený na dve bláznivé ženy a ich bezbrehé vyčíňanie. Tridsiatničky Audrey a Morgan sú od detstva najlepšie kamarátky a bývajú spolu v Los Angeles. Jedného dňa sa u nich v byte objaví Drew, bývalý priateľ Audrey, ktorého prenasleduje banda nebezpečných zabijakov. Vyjde najavo, že Drew je v skutočnosti britský tajný agent, o čom dovtedy nikomu nepovedal. Dievčatá sa tak nevedomky zapletú do medzinárodnej špionáže, na úteku pred prenasledovateľmi precestujú celú Európu, omylom zlikvidujú zopár podozrivých jedincov a pokúsia sa zachrániť svet.

20:30 Markíza - 13 hodín: Tajní vojaci v Bengázi

Jedenáste výročie útoku na newyorské Dvojičky sa teroristické komando operujúce na severe Afriky rozhodlo "osláviť" útokom na americkú ambasádu v líbyjskom Benghází. Jej zamestnanci síce už vopred tušili, že sa niečo chystá, tajné služby však ich pocit ohrozenia relativizovali. Aj preto sa pracovníci ambasády ocitli tvárou v tvár obrovskej presile prakticky bez väčšej ochrany, ktorú by si pobyt v regióne inak určite zasluhoval. Nemali by sebemenšiu šancu, keby v oblasti nepôsobila skupinka "bezpečnostných analytikov", bývalých elitných mariňákov. Tí hodia za hlavu všetky písané i nepísané postupy, predovšetkým nariadenie, aby sa do ničoho nezasahovalo, a rozhodnú sa brániť ambasádu do poslednej kvapky krvi. Časový údaj vo filme odkazuje k dobe, počas ktorej sa nerovný boj o ambasádu zvádzal.

SOBOTA 20:35 TV JOJ - Herkules

Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.

NEDEĽA 20:30 Markíza - Všetko alebo nič

Všetko alebo nič je príbehom o vzťahoch, ktoré nás valcujú, o ženskom priateľstve, ktoré nás chráni, o mužoch, na ktorých sa nezabúda... aj keď vlastne toho nie sú hodní. Príbeh popretkávaný sarkazmom, humorom, hnevom, beznádejou, vášňou, smiechom, slzami, mužským egom a ženským sebavedomím. Príbeh tak skutočný, že v ňom objavíte samých seba...

20:35 TV JOJ - Vykúpenie z väznice Shawshank

Mladého a úspešného viceprezidenta banky Andyho Dufresnea v roku 1946 odsúdia na doživotie za vraždu svojej manželky a jej milenca. On sám síce tvrdí, že je nevinný, ale nedokáže to na súde preukázať. Dostane sa do väznice Shawshank, kde sú všetci na doživotie. Dočká sa šikanovania, depresií, tvrdej práce, ale postupne sa adaptuje a spriatelí sa s Redom, černošským väzňom, ktorý ako jediný priznáva, že je vinný. Po nejakom čase pomôže Andy jednému dozorcovi vyriešiť problém s daňovým priznaním. A netrvá dlho a stane sa vyhľadávaným daňovým poradcom nielen všetkých dozorcov, ale predovšetkým riaditeľa väznice, pokryteckého a zákerného Nortona. S Andyho pomocou rozbehne Norton neuveriteľné finančné machinácie a podnikateľské aktivity, na ktorých fantasticky zarába. Andy sa tak stane prominentným väzňom.

Nečakaný obrat nastane vo chvíli, keď jeden z nových väzňov, mladý Tommy, rozpráva Andymu o človeku, s ktorým sedel v inej väznici, a ten sa priznal, že zavraždil Andyho ženu a jej milenca. Andy chce okamžite obnoviť svoj proces, ale narazí na tvrdý odpor riaditeľa Nortona. Ten si nemôže dovoliť o Andyho prísť, ale nielen pre svoje kšefty, ale ja zo strachu, že Andy by mohol na slobode prehovoriť o riaditeľových podvodoch. Andy sa tak znovu ocitne na dne, ale nie je taký hlúpy, ani bezmocný, ako si Norton myslí. Dokáže totiž využiť svoje schopnosti finančného poradcu najmä pre seba, a tak má teraz v rukách kľúč k veľkému majetku. Po celý čas si tiež tajne kopa dieru, aby z väznice ušiel. Podarí sa mu to? Ako skončí riaditeľ Norton?

Zdroj: telkáč 

Foto: Photo © Paramount Pictures, Video: YouTube

Tagy: Vykúpenie z väznice Shawshank Všetko alebo nič Herkules Abraham Lincoln: Lovec upírov Prenasledovaný Stratené mesto Z

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov