Unikátny dokument o KORONAVÍRUSE: Pandemický rok života v Rimavskej Sobote! Uvidíte zábery, z ktorých mrazí

15.06.2021Filmové novinkyV Rimavskej Sobote v stredu (16. 6.) premiérovo premietali dokumentárny film s názvom '7829 km od Wu-chanu', ktorý obdobie pandémie nového koronavírusu mapuje z pohľadu miestnych obyvateľov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ako uviedol režisér celovečerného dokumentu Peter Pavlík, film je venovaný obetiam ochorenia COVID-19.

Prvý rok pandémie

„Film sa zaoberá prvými 365 dňami pandémie na Slovensku očami ľudí z Rimavskej Soboty a okolia. Osudy respondentov sú však prenosné a podobné príbehy sa vyskytujú po celom svete. Cieľom bolo podať svedectvo o dobe, ktorú naša generácia do začiatku pandémie nezažila a aj upozorniť na fakt, že stále nie je koniec,“ vysvetlil Pavlík.

Pavlík, ktorý pri tvorbe scenáru spolupracoval s Katarínou Smacznou, priznáva, že natáčanie filmu poslúžilo počas obdobia pandémie i ako autoterapia. Motiváciou autorov však bola najmä potreba zdokumentovať neobvyklú situáciu prostredníctvom malého regiónu.

Autori podotýkajú, že film nie je komerčným projektom a jeho široká distribúcia zatiaľ nie je plánovaná. „Na druhej strane veríme, že sa film dostane aj do iných miest. Chceme osloviť niektoré kiná na Slovensku, festivaly či školy,“ dodal Pavlík s tým, že film sa časom určite objaví i v online priestore.

Zdroj: TASR 

Foto: YouTube/Peter Pavlik, Video: YouTube/Peter Pavlik

Tagy: koronavírus 7829 km od Wu-chanu

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov