Hviezda Sexu v meste búrlivá aj v súkromí: FOTO Aha, ako vyzerala v kultovej Policajnej akadémii

10.09.2021Herci a herečkyHerečku Kim Cattrall, ktorá 21. augusta oslávila 65 rokov, preslávila jediná úloha. Jej Samantha Jonesová v seriáli aj vo filmoch Sex v meste jej vyniesla niekoľko nominácií na cenu Emmy i Zlatý glóbus. Jej filmografia ale obsahuje desiatky rolí a táto rodáčka z Liverpoolu si zahrala aj na Broadwayi. Médiá tiež vždy priťahoval aj jej milostný život.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Krátko po narodení sa Cattrall s rodičmi presťahovala do Kanady, ale do svojej rodnej Británie sa neskôr vrátila vo svojich 11 rokoch kvôli štúdiu na prestížnej Londýnskej akadémii hudby a dramatického umenia (LAMDA). Zmaturovala v Kanade a potom dostala štipendium na americkej Akadémii dramatického umenia v New Yorku.

Jej filmovým debutom bolo účinkovanie vo filme Otta Premingera Ružový púčik (Rosebud) z roku 1975, v ktorom si zahrala po boku takých velikánov filmu ako Peter O'Toole alebo Richard Attenborough. Neskôr hrala napríklad v slávnej Policajnej akadémii či nemenej populárnej komédii s Jeanom-Paulom Belmondom Super finta.

Na vrchol ju dostal seriál Sex v meste

Hviezdu prvej veľkosti z nej urobil seriál Sex v meste, ktorého prvý diel mal premiéru v roku 1998. Podľa seriálu boli natočené aj dva celovečerné filmy. Prvý z nich sa v roku 2008 stretol s poväčšinou vlažným prijatím kritiky. U divákov sa však tešil značnej obľube a jeho tržby dosiahli 415 miliónov dolárov. Druhé pokračovanie malo premiéru v roku 2010.

Cattrall bola trikrát vydatá. Bola ale často spájaná s mnohými ďalšími mužmi, napríklad s niekdajším kanadským premiérom Pierrom Trudeauo či s francúzskym intelektuálom Bernardom-Henri Lévym.

Zdroj: ČTK 

Foto: TASR/AP Photo/Joel Ryan

Tagy: Kim Cattrall

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov