Daniel Craig šokoval Hollywood: Je Spectre definitívne jeho posledná bondovka?

03.09.2015Filmové novinkyJe to neuveriteľné, ale Daniel Craig sa objavuje v úlohe Jamesa Bonda už takmer 10 rokov. Svoju bondovskú púť začal v roku 2006, kedy sa objavil v snímke Casino Royale. Diváci si ho zamilovali, no vyzerá to tak, že tohtoročná novembrová premiéra dielu Spectre bude poslednou "craigovskou" bondovkou, v ktorej si ho budú môcť fanúšikovia vychutnať ako nekompromisného agenta 007.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Daniel Craig tento týždeň navrhol a následne oznámil, že má v úmysle opustiť úlohu Jamesa Bonda a posunúť sa ďalej. Rolu Bonda tak prenechá ďalším, ktorí majú záujem stvárniť nezabudnuteľnú postavu zvodcu žien. Aj režisér Sam Mendes potvrdil, že Craig sa k Bondovi už nevráti. V Hollywoode sa už dlhšie pošuškáva, že ďalším bondom by mohol byť herec Idris Elba.

Prvouradou pre Daniel Craiga je momentálne jeho manželka Rachel Weisz, chce sa totiž viac venovať rodinnému životu. Craig má z prvého manželstva s Fionou Loundon v súčasnosti už dospelú dcéru Ellu a Weisz má z manželstva s režisérom Darrenom Aronofskym syna Henryho.


Mohlo by vás zaujímať: Majú nielen pekný hlas: Títo speváci získali za svoje postavy Oscara


V rozhovore pre Esquire Craig definoval Bonda ako sexistického muža a dúfa preto, že Bond v jeho podaní pomohol aspoň trochu napraviť obraz o agentovi 007. Láska Bonda k mnohým ženám je snáď základným poznávacím znamením tejto postavy a Craig ako rodinný typ si na túto bundovskú črtu veľmi nepotrpel. Ak by bol Bond skutočný, zrejme by s ním viac času nedokázal stráviť.

"Neviem, či by som dokázal vydržať s Bondom dlhšie. Je príliš osamelý. Je v ňom obrovský smútok. Spáva so všetkými tými krásnymi ženami, ale ony potom odídu, a to je proste... smutné," povedal pre portál movieweb.com.

Idris Elba ako ďalši Bond?

Ne vrchole diváckych rebríčkov obľúbenosti figuruje meno herca Idrisa Elbu ako ďalšieho Bonda. Hollywoodom však v posledných dňoch rezonuje kontroverzné vyjadrenie Anthonyho Horowitza, autora ďalšej knihy o Jamesovi Bondovi, ktorý sa o Elbovi vyjadril v negatívnom svetle. Nemyslí si totiž, že Idris je vhodným kandidátom na Bonda. 

"Je to skvelý herec, ale môžem povedať, že existujú aj lepší afroamerickí herci, ktorí by Bonda stvárnili lepšie. Pre mňa je na túto príliš drsný chlapec 'z ulice'," povedal Horowitz pre Entertainment Weekly. Po tomto vyjadrení sa však autor hercovi ospravedlnim a Elba na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom napísal, že "treba mať stále úsmev na tvári. Nezaberá vám to veľa energie a nikdy to nebolí. Naučil som sa to z ulice!".

Trailer k snímke Spectre (2015)

Snímku Spectre si môžete v kinách vychutnať už tento november. Daniel Craig bol v úlohe Jamesa Bonda skvelý a mnohých divákov svojím hereeckým výkonom nepochybne ohúril. Zaradil sa tak k mnohým hercom, ktorý Bonda stvárnili dotera. Historicky prvým Bondom z novodobej série filmov, ktoré sme mali možnosť rokmi sledovať bol Sean Connery. Prvýkrat sa ako agent 007 objavil v roku 1962 v snímke Doktor No. Ostáva dúfať, že ďalší herec, ktorý sa podujme stvárniť túto legendárnu postavu bude minimálne taký dobrý, ako všetci doteraz.

Zdroj: AMaj 

Foto: internet, SITA, telegraph.co.uk Video: YouTube

Tagy: Daniel Craig James Bond Idris Elba

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov