Kuriózna chyba: Kino si pomýlilo filmy, namiesto Strážcov Galaxie pustilo iný

Strážcovia Galaxie
02.08.2014Filmové novinkyVIRGINIA - Americká sieť kín Regal Cinemas premietala vo štvrtok 31. augusta v jednej zo svojich kinosál v štáte Virginia namiesto filmu Strážcovia Galaxie (2014) snímku Legendárna partia (2012). O udalosti prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter informoval jeden z návštevníkov kina, Dean Browell.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ako Browell neskôr uviedol pre magazín The Hollywood Reporter, premietanie sa začalo 15-minútovými upútavkami. Následne kino začalo premietať nesprávny film. Po upozornení divákov sa upútavky zopakovali, no po nich nasledovala opäť snímka Legendárna partia.

Hoci sa zamestnanci kina pokúšali chybu napraviť, ani na tretí raz sa im to nepodarilo a na plátne sa objavil animovaný film. Divákom napokon vrátili peniaze. Na druhý deň už premietali správny film, čo na Twitteri potvrdil aj samotný Browell.

Hoci dôvod chyby nie je známy, mnohí upozorňujú, že oba filmy majú v pôvodnom anglickom jazyku podobný názov. Kým najnovší film produkčnej spoločnosti Marvel sa v angličtine volá Guardians of the Galaxy, animovaný film od spoločnosti Dreamworks má názov Rise of the Guardians.

Prvá snímka o Strážcoch Galaxie mala slovenskú distribučnú premiéru práve 31. júla. Predstavili sa v nej napríklad Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Lee Pace, Michael Rooker, Glenn Close či Benicio Del Toro. Snímku režíroval James Gunn.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Strážcovia Galaxie kino omyl Legendárna partia

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj