Steven Spielberg nám v novom filme cez virtuálnu realitu prinesie pop-kultúru 80. rokov

Tye Sheridan v najnovšom filme Stevena Spielberga
28.07.2017Filmové novinkyKniha Ready Player One patrila minulý rok k tým najpopulárnejším titulom na trhu. Začiatkom roku 2018 sa svet dočká aj filmového spracovania, ktoré si na starosť zobral najznámejší režisér súčasnosti, Steven Spielberg.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Steven Spielber je skutočne výnimočným režisérom. Do svetovej kinematografie prispel takými klasikami, ako sú Jurský svet, E.T. mimozemšťan, Indiana Jones či legendárne Čeľuste. Držiteľ dvoch Oscarov nám už začiatkom roku 2018, konkrétne 29. marca, prinesie nový filmový zážitok v podobe snímky Ready Player One. 

V roku 2044 je svet veľmi nehostinné miesto. Minula sa ropa, klíma je zničená, rozšíril sa hladomor, chudoba a choroby. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať.

A rovnako ako ostatní, aj Wade je posadnutý hľadaním zlatého vajca, špeciálneho bonusu, ukrytého v tejto alternatívnej realite. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore.

Milióny ľudí sa tak celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky. Odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení.

V hlavnej úlohe sa predstaví Tye Sheridan a okrem neho uvidíme hercov ako Simon Pegg, Olivia Cooke, T.J. Miller a Ben Mendelsohn. Pozrite si prvú ukážku nižšie a nezabudnite nám dať v komentároch vedieť, ako na vás zapôsobila. Čítali ste aj predlohu?

Zdroj: collider.com  telkac 

Foto: Youtube, Video: Youtube

Tagy: Steven Spielberg Ready Player One

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov