Režisér kultového Vyháňača diabla opäť šokuje: VIDEO Bol svedkom skutočného exorcizmu

Snímka The Devil and Father Amorth
27.03.2018Filmové novinkyAmerický režisér, scenárista a producent William Friedkin prichádza s novým dokumentom, v ktorom sa prizerá skutočnému exorcizmu vo Vatikáne.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Snímka The Devil and Father Amorth (Diabol a otec Amorth), ktorá sa predstaví vo vybraných amerických kinách od 20. apríla, rozpráva príbeh otca Gabriela Amortha, vatikánskeho exorcistu z Rímskej diecézy, ktorý zomrel v septembri 2016.

V dokumente je Friedkin svedkom toho, ako Amorth vykonáva exorcizmus na talianskej žene. Umožnila mu to skutočnosť, že Amorth bol fanúšikom jeho filmu Vyháňač diabla (1973). Novú snímku predstavil prvý raz v auguste na Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach.

William Friedkin si vyslúžil uznanie kritiky dokumentárnymi filmami ako The People vs Paul Crump (1962). Známy je však najmä vďaka krimi trileru Francúzska spojka (1971) a hororovej klasike Vyháňač diabla. V roku 1995 predstavil na benátskom festivale v sekcii Benátske noci kriminálny triler Jade (1995). Medzi jeho ďalšie známe filmy patria napríklad krimi Na love (1980) s Al Pacinom v hlavnej úlohe alebo triler Žiť a zomrieť v L.A. (1985), ktorý pomohol rozbehnúť kariéry Willema Dafoea a Williama Petersena.

Zdroj: SITA 

Foto a Video: YouTube/ONE Media

Tagy: William Friedkin snímka The Devil and Father Amorth

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov