Príbeh mafiánskeho bossa ožije: Černák dal tvorcom exkluzívne práva, nakrúca sa drsný thriller

22.06.2018Filmové novinkyZačiatkom roka 2019 sa začne nakrúcať drsný thriller o Mikulášovi Černákovi. Exkluzívne práva na filmové spracovanie životného príbehu najznámejšieho mafiánskeho bossa získala česká produkčná spoločnosť NOGUP Agency, ktorá stojí za filmami Czech Made Man, Hranaři či Lída Baarová.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Predpokladaný termín kino premiéry je prvý štvrťrok v roku 2020. „Aktuálne je film vo fáze príprav a koprodukčných rokovaní. Mená hercov a režiséra budú známe neskôr,“ informoval za producenta pripravovanej snímky Rado Mešša. Ako ďalej uviedol, produkcia do filmu plánuje medzinárodné obsadenie. Dej filmu sa má odohrávať práve v 90. rokoch, v čase najväčšej slávy Mikuláša Černáka.

Drsná spoveď bossa podsvetia

„Vďaka nemu sa postupne určite objavia zaujímavé a možno aj nečakané mená, ktoré na filmovom plátne oživia príbehy zo slovenského podsvetia 90. rokov.“ Filmová spoveď mafiánskeho bossa, ktorý mal kedysi veľký vplyv a dnes si odpykáva doživotný trest za mnohonásobné vraždy, pri ktorých so svojím gangom kruto likvidoval konkurenciu a údajne pracoval aj na objednávku tajnej služby a vysokých biznisových a politických kruhov, má byť silným mementom a reflexiou na dobu len nedávno minulú.


Mohlo by vás zaujímať: Boss Černák píše list z väzenia: Nový šéf polície Lučanský a jeho temné tajomstvá, spojenie s mafiou


Presný dátum premiéry v našich kinách ešte nie je známy, no odhaduje sa približne na začiatok roka 2020. Autori dostali od Černáka exkluzívne práva na sfilmovanie jeho života. V posledných mesiacoch sa Černák opäť dostal do povedomia verejnosti v spojitosti s Pavlom Ruskom. Bývalého ministra hospodárstva Pavla Ruska obvinili, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák. Rusko je v súčasnosti vo väzbe kvôli kauze zmeniek, v ktorej figuruje spolu s kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom. 

Zdroj: TASR 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/Jozef Habočík

Tagy: thriller Mikuláš Černák

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov