Tarantino takmer nestihol filmový festival: Zo strižne nevyšiel štyri mesiace!

05.05.2019Filmové novinkyFilm režiséra Quentina Tarantina Once Upon a Time in Hollywood (Vtedy v Hollywoode) sa ako dlho očakávaná súťažná snímka predstaví v premiére na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes. Riaditeľ festivalu dúfal, že to stihne.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Keď umelecký riaditeľ francúzskeho festivalu Thierry Fremaux oznamoval minulý mesiac oficiálny výber filmov, dúfal, že Tarantino stihne film dokončiť načas, aby sa mohol prezentovať na festivale, kde pred 25 rokmi získala Tarantinova snímka Pulp Fiction: Historky z podsvetia hlavnú cenu festivalu Zlatú palmu.

Štyri mesiace nevyšiel zo strižne

„Báli sme sa, že film nebude hotový,“ povedal vo štvrtok Fremaux vo svojom vyhlásení. „Avšak Quentin Tarantino, ktorý štyri mesiace neopustil strižňu, je skutočným, lojálnym a dochvíľnym dieťaťom Cannes.“ Film Once Upon a Time in Hollywood by mal prísť do amerických kín 26. júla. Dej sa odohráva v Los Angeles 60. rokov minulého storočia a hlavnú úlohu si v ňom zahrá Leonardo DiCaprio ako televízny herec a Brad Pitt ako jeho dlhoročná kaskadérska dvojička.

Spoluúčinkovať v takmer trojhodinovej snímke bude aj Margot Robbie ako tehotná Sharon Tate, herečka a manželka poľského režiséra Romana Polanského, ktorú v roku 1969 zavraždili stúpenci zločinca Charlesa Mansona. Festival v Cannes sa začína 14. mája premiérou filmu Jima Jarmuscha The Dead Don’t Die. Potrvá do 25. mája.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2019

Príspevok, ktorý zdieľa Quentin Tarantino (@tarantinoxx),

Quentin Jerome Tarantino je držiteľom Oscara za scenár spomínanej kultovej snímky Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994). Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho nominovali tiež za réžiu tohto filmu a za scenár a réžiu snímky Nehanební bastardi (2009). V roku 2013 si na konto pripísal Zlatý glóbus a Oscara za scenár westernu Divoký Django (2012). Okrem toho má na konte aj filmy Gauneri (1992), Jackie Brownová (1997), Kill Bill (2003), Kill Bill 2 (2004), Grindhouse: Auto zabijak (2007) a Osem hrozných (2015), pričom sa podieľal aj na snímkach Štyri izby (1995) a Sin City - mesto hriechu (2005).

Zdroj: SITA 

Foto: SITA/AP/Eric Jamison/Invision

Tagy: Leonardo DiCaprio Brad Pitt Quentin Tarantino Vtedy v Hollywoode

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov