Marvel to po Avengers: Endgame ešte nechce zabaliť: Toto chystá v najbližších rokoch

Spider-Man: Far From Home
26.06.2019Filmové novinkySpoločnosť Marvel je už niekoľko rokov na absolútnom vrchole filmového priemyslu. Z neistého kroku v roku 2008 vznikol gigantický kult a šialenstvo. Boom superhrdinských filmov by sme mohli prirovnať k úspechu westernov v minulom storočí a preto je jasné, že pokiaľ budú zarábať, netreba pochybovať o tom, že sa budú točiť. Veď len Marvel má plány na minimálne 10 rokov dopredu. Čo o nich zatiaľ vieme?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Spider-Man: Ďaleko od domova (3. júl 2019)

Začneme rovno s projektom, ktorý sa do slovenských kín dovalí už o pár dní. Po udalostiach z Avengers: Endgame sa Spider-Man stretáva s celkom novou zodpovednosťou. Peter sa s priateľmi vyberie oddýchnuť si na prázdniny do Európy, no Nick Fury sa ho snaží presvedčiť, aby sa pridal k novému superhrdinovi menom Mysterio v boji proti záhadným Elementálom.

To je však úplný opak toho, čo chce Spider-Man. My sa veľmi tešíme hlavne na Jakea Gylenhaala a fakt, že nie Avengers: Endgame, ale práve druhý Spidey bude ukončovať tretiu fázu Marvel Cinematic Universe. Mimochodom, okrem New Yorku sa nakrúcalo aj v Európe. Konkrétne v Benátkach, Londýne a dokonca aj v Prahe. 

Sólovka Black Widow (2020?)

Prechádzame do vĺn nepotvrdených informácií. Marvel už oznámil dátumy premiér pre svojich osem nadchádzajúcich projektov, zároveň však neprezradil, o aké konkrétne pôjde. Na druhú stranu Kevin Feige už potvrdil, že na množstve z nich sa už pracuje, takže vieme, o čo ide, len nevieme, kedy sa ich dočkáme.

Veľký návrat Avengerov: Záverečná časť sa vráti do kín a bude toho oveľa viac!

Prvým takýmto filmom je sólovka Black Widow. Mnohí si mysleli, že práve ona bude mať prvý samostaný ženský film v MCU. Predbehla ju síce Captain Marvel, no to neznamená, že jej životný príbeh neuvidíme. Malo by sa tak stať už v roku 2020 a dej sa zameria na jej minulosť. Možno sa tak konečne dozvieme, čo sa to stalo s Hawkeyom v Budapešti.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 (2020?)

Podľa všetkého si Marvel želá, aby sme poslednú časť trilógie o vesmírnych hrdinoch videli už o rok. To by sa možno aj podarilo, keby sa štúdio nerozhodlo na základe niekoľkoročných tweetov režiséra Jamesa Gunna vyhodiť. Ten sa medzitým dostal ku konkurencii, kde pripravuje malý reštart Suicide Squad.

Nevieme presne, o čom by snímka mala byť, no je vysoko pravdepodobné, že v ňom uvidíme aj (tučného?) Thora. Ciest, ktorými sa môže scenár vydať, je príliš mnoho na to, aby sme mohli špekulovať. Riešiť sa asi bude ešte Gamora a šušká sa aj o oficiálnom uvedení Adama Warlocka.

Doctor Strange 2 (2020?)

Marvel nám už niekoľkokrát naznačil, že Doctor Strange sa určite vráti. Snímka zarobila celkom solídnu sumu peňazí (prekonala dokonca aj pokračovanie Iron Mana, Thora či Ant-Mana) a preto sa niet čo čudovať, že v štúdiu rozhodne chystajú jeho návrat. Hlavným záporákom by mohla byť postava menom Nightmare, ktorý je démonom a vládcom snovej dimenzie.

Najväčší obchod v histórii kinematografie: Čo znamená kúpa 20th Century Fox štúdiom Disney?

Silu dokáže čerpať z psychických energií a z podvedomia snívajúcich bytostí. Film ale určite nezabudne ani na Morda v podaní Chiwetela Ejiofora. Je vysoko pravdepodobné, že uvidíme aj tretiu časť, pričom treba rozhodne myslieť na to, že aj Dormammu sa určite bude chcieť pomstiť.

Eternals (2021?)

Marvel nás určite bude chcieť zobrať viac do vesmírnej časti svojich komiksov. A práve Eternals sa zdajú byť veľmi dobrou voľbou. Pôjde o príbeh o rase bytostí, ktorú z ľudí vytvorili mimozemšťania známi ako Celestials. Centrom udalostí by mala byť romanca medzi postavami Ikaris a Sersi. V súvislosti s týmto filmom sa vo veľkom hovorí aj o hereckom obsadení. Šušká sa o Angeline Jolie, Kumailovi Nanjianim či dokonca aj o Keanu Reevesovi.

Shang-Chi (2021?)

Kung-fu a komiksy od seba nie sú také vzdialené, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Shang-Chi nám predstaví majstra bojových umení a zároveň zvýši diverzitu komiksových filmov, po ktorej mnohí prahnú. Z pohľadu štúdia však ide len o spôsob, ako zaujať so svojou snímkou aj na mimoriadne lukratívnom ázijskom trhu. 

Ďalšie filmy

Okrem vyššie spomínaných filmov sa vo veľkom hovorí aj o pokračovaní Black Panthera, ktorý sa pravdepodobne opäť stretne s gigantickým finančným úspechom. Aby toho nebolo málo, tak sa skloňujú aj takí hrdinovia, ako napríklad Moon Knight, Captain Marvel 2, Thor 4 a samozrejme o novom Avengers filme, ktorého sa ale ešte nejaký ten čas asi nedočkáme.

V článku sa zároveň naschvál nespomínajú žiadny X-Meni, pretože samotné štúdio sa vyjadrilo, že sa nemá kam s predstavovaním týchto hrdinov ponáhľať. Na druhú stranu zase treba povedať, že po neúspechu Dark Phoenix sa ani nečudujeme. Isté ale je, že Marvel vo svojich filmoch bude pomaly teasovať mutantov a pripravovať ich na veľké uvedenie. Na ktorý z filmov sa najviac tešíte vy? Podeľte sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie.

Zdroj: telkáč 

Foto: Marvel Studios, Video: Youtube

Tagy: Disney Marvel Doctor Strange Avengers X-Men Spider-Man Marvel Cinematic Universe Guardians of the Galaxy Vol. 3

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov