Aquaman bol najväčším hitom DC: Dátum vydania pokračovania je známy... Čo všetko o ňom vieme?

13.03.2020Filmové novinkyFilm Aquaman sa po svojom vydaní v roku 2018 stal najväčším filmom DC v histórii a takmer každého prekvapil. Množstvo fanúšikov sa už nevie dočkať, kedy sa odohrá pokračovanie. V súčasnosti už vieme, kedy by malo mať premiéru, no to, čo nás presne čaká, stále zahaľuje rúško tajomstva.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Je to oficiálne! Warner Bros vyvíja pokračovanie superhrdinského akčného filmu Aquaman. James Wan bude opäť pôsobiť ako režisér, čo nie je nič prekvapujúce, ak vezmeme do úvahy to, že ide o najvýraznejší film DC všetkých čias.

Filmový príbeh o populárnom superhrdinovi zo stajne DC Comics odhaľuje v prvej časti pôvod Arthura Curryho, napoly človeka, napoly obyvateľa bájnej Atlantídy, ktorého jeho životná cesta prinúti čeliť pravde nielen o tom, kým v skutočnosti je, ale zároveň preverí, či je hoden stať sa tým, pre čo bol zrodený - kráľom.

Pokračovanie je v súčasnosti naplánované na 16. decembra 2022, teda až o štyri roky po prvej časti. Natáčať by sa malo začať budúci rok. „Všetko je zmapované,“ povedal Jason Momoa minulý rok pre RadioTimes.com. "Ale nepovedal by som, že ešte majú konečný scenár," prezradil.

Takmer každý z hlavných hercov by sa mal vrátiť v pokračovaní, a teda Jason Momoa ako Arthur Curry/Aquaman, Amber Heard ako Mera, Willem Dafoe ako Vulko, Patrick Wilson ako Orm, Nicole Kidman ako Atlanna, Yahya Abdul-Mateen ako Black Manta a Dolph Lundgren ako Nereus.

Napriek tomu, že celkové obsadenie ešte nie je oficiálne, zdá sa, že predstaveľ vládcu morí potvrdil svoju účasť na pokračovaní."Som trochu informovaný (o záležitostiach týkajúcich sa Orma)," povedal Wilson pre Hollywood Reporter. "Mám niekoľko nápadov, kam sa Orm hodil, ale nebudem o nich hovoriť," uviedol Wilson s tým, že podľa jeho postavu len tak nemôžu zabiť, pretože je príliš dôležitý pre cestu Arthura.

Pokračovanie sa pravdepodobne bude odohrávať v prvých dňoch vlády nového kráľa Aquamana, a je viac než možné, že sa bude zaoberať prvou hrozbou, ktorej čelí ako kráľ Atlantídy. Rolu hlavného darebáka môže získať okrem Orman aj Black Manta, ktorý je veľkým nepriateľom Aquamana, takže by pre divákov nebolo divné, keby mu v pokračovaní dali väčšiu úlohu.

Okrem nich však existuje veľa postáv, ktoré si brúsia zuby na trón a príšery, ktoré ho chcú zničiť. Ako to celé vymyslia, necháme sa prekvapiť. No podľa Digital Spy prvé ukážky neuvidíme skor, ako na konci budúceho roka.

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: Photo © Warner Bros.

Tagy: Aguaman

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov