Bebjak pracuje na novom filme: Hlavným hrdinom bude obľúbený Milan Ondrík

04.12.2020Filmové novinkyRežisér Peter Bebjak začal nakrúcať nový film Tieňohra. Scenár dramatického príbehu napísala podľa námetu producenta Jána Bradáča jeho žena Vendula Bradáčová. Hlavný hrdina Jan Kavka v podaní Milana Ondríka v ňom chce zabrániť, aby unikol trestu vrah jeho manželky.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Premiéra v českých aj slovenských kinách je plánovaná na október 2021. ČTK o tom za tvorcu informovala Uljana Donátová. "V príbehu Tieňohry považujem za najdôležitejšiu tému konfliktu medzi inštitucionálnou spravodlivosťou a tou subjektívne nastavenou, kedy sa vrah vášho blízkeho môže za určitých okolností pohybovať voľne na slobode, a dokonca aj vo vašej blízkosti," uviedol producent a autor námetu Bradáč.

Vedľa držiteľa Krištáľového glóbusu za najlepší mužský herecký výkon z MFF Karlovy Vary 2019 Ondríka sa v snímke objavia Hynek Čermák, Vladimír Javorský, Kristýna Frejová, Leona Skleničková a Ján Jankovský.


Mohlo by vás zaujímať: Ďalší slovenský film zabojuje o Oscara! Dojímavý príbeh o úteku z Osvienčimu: Pre režiséra je to pocta


V príbehu záchranár (Ondrík) z malého mesta práve opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamihu rozchodu sa Eva stane tragickou obeťou zločinu. Jan žije s vedomím, že smrť ženy nepriamo zavinil a neprišiel jej v kritickej chvíli na pomoc. Útočisko pred pocitom viny nachádza vďaka kamarátovi Michalovi (Čermák) v miestnom boxerskom klube. Spriatelí sa s Michalová chránenkinou Gretou (Skleničková), ktorej telocvičňa nahrádza nepoznanú rodinu. Vyšetrovateľ Dvořák (Javorský), ktorý má prípad smrti Evy Kavková na starosti, naráža na rad podivných okolností. Ukazuje sa, že páchateľ, feťák Robert Stránský (Jankovský) je informátorom pod ochranou vyšetrovateľky z protidrogovej centrály Mudrová (Frejová). Jana obava z toho, že by vrah mohol uniknúť trestu, privedie k rozhodnutiu vydať sa na vlastnú cestu odplaty.

Režisér Peter Bebjak točí ako na Slovensku, tak v Čechách, kde nakrútil napríklad krimiseriál Případy 1. oddelení alebo minisériu Herec s Janom Cinom v hlavnej úlohe. Jeho trojdielna séria Spravodlivosť bola ocenená aj Českým levom. Film Čiara mu vyniesol na MFF Karlovy Vary 2017 Kryštálový glóbus za najlepšiu réžiu, a jeho najnovší film, historická dráma Správa, bude za Slovensko usilovať o nomináciu na Oscara pre najlepší zahraničný film tohto roku. Bebjak je divákom známy aj ako herec, predovšetkým z hlavnej mužskej roly vo filme Jana Hřebejka Učiteľka.

Zdroj: ČTK 

Foto: TASR/Michal Svítok

Tagy: Peter Bebjak

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov