Meky Žbirka chystá dlho očakávaný dokument: Film Čo bolí, to prebolí ťa zaručene dostane

15.04.2021Filmové novinkyNový dokument Čo bolí, to prebolí o vzniku Modrého albumu Mira Žbirku sa začne nakrúcať v máji. Kampaň na jeho podporu sa pre veľký záujem predlžuje. Informoval PR manažér Rado Mešša.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Filmový dokument Čo bolí, to prebolí o vzniku multiplatinového Modrého albumu Mira Žbirku, ktorý vyšiel pred dvadsiatimi rokmi a reštartoval jeho tvorbu do nového tisícročia, sa bude nakrúcať už v máji. Skúsený realizačný tím, ktorý tvoria scenárista Honza Vedral a režisér Šimon Šafránek, si prvé zábery naplánoval na 11. máj v štúdiu SONO, kde album pred viac ako dvadsiatimi rokmi vznikal.

Vďaka crowdfundingovej kampani na donio.cz sa nakrúcania môžu zúčastniť aj fanúšikovia. Každý prispievateľ do kampane podľa sumy, ktorou chce prispieť, si môže vybrať niektorú z atraktívnych odmien, medzi ktorými sú vstupenky na premiéru dokumentu a krst albumu, DVD s filmom Meky, koncertom či podpísaným LP Modrý Album aj knihou Songbook. Prvá méta kampane (125.000 Kč) bola naplnená ešte pred termínom. Pre veľký záujem pokračuje ďalej.

Vyzbieraná suma bude použitá na technické, personálne a produkčné zabezpečenie nakrúcania filmu a na usporiadanie premiérovej projekcie. Kampaň má aj výrazný charitatívny rozmer. Dvadsať percent z vybranej sumy získa Nadačný fond Janele pri Fakultnej nemocnici Královské Vinohrady v Prahe, s ktorou Žbirka dlhodobo aktívne spolupracuje. Modrý Album, ktorý pre Mekyho pred dvadsiatimi rokmi znamenal veľký návrat na pódiá megaúspechom skladby Čo bolí, to prebolí, dostane na oslavu výročia novú LP a CD verziu albumu s bonusmi a remastrovaným zvukom z Abbey Road štúdia v Londýne.

V najbližších dňoch (22. 4.) bude Miro Žbirka hosťom Kamila Peteraja v televíznom programe Jednotky RTVS Zlaté časy s Elenou Vacvalovou a Milanom Lasicom a tiež českej Primy v programe 7 pádů Honzy Dědka. Slovenské koncerty Cinema Acoustic Tour sú preložené na nové termíny. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti a nemenia sa ani miesta koncertov. V prípade priaznivých epidemiologických podmienok sa uskutočnia v historických kinách v Prešove (13. 5., kino Scala), Martine (14.5., kino Moskva) a Bratislava (15. 5., Ateliér Babylon). Pre všetkých, ktorí vydržia čakať, je pripravený špeciálny filmový bonus v podobe záberov, ktoré nebolo možné vidieť v kinách ani v televízii.

Zdroj: TASR 

Foto: TASR/Radovan Stoklasa, Video: YouTube/koncertyvhadecku

Tagy: Meky Žbirka

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov