Exodus na čiernej listine: Historickú drámu zakázali kvôli tomuto

Exodus: Bohovia a králi
27.12.2014Filmové novinkyEgyptské úrady zakázali premietanie nového hollywoodskeho veľkofilmu Exodus: Bohovia a králi, ktorý podľa nich obsahuje historické nepresnosti. Uviedla to dnes stanica BBC. Historická dráma, ktorá v koprodukcii Británie, USA a Španielska natočil režisér Ridley Scott, sa vo štvrtok začala premietať aj na Slovensku.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Egyptskí cenzori snímke predovšetkým vyčítajú, že prisudzuje Židom vybudovanie pyramíd a že sa podľa nej Červené more neotvorilo vďaka zázraku, ale vplyvom zemetrasenia. "Ide o jasne sionistický film. Predstavuje históriu z pohľadu sionizmu a obsahuje nepravdivé historické skutočnosti," povedal agentúre AFP predstaviteľ egyptského ministerstva kultúry.


Mohlo by vás zaujať: Nikto nechce byť počítačovým mágom: Odstúpil aj Christian Bale


Hrdinami snímky sú egyptský faraón Ramzes a Mojžiš, najdúch, ktorý sa stal legendou. Vyrástli ako bratia, ale stali sa z nich nepriatelia, keď sa Mojžišovi zjavil "iný" Boh a poveril ho, aby vyslobodil svoj židovský ľud z egyptského otroctva a priviedol cez Červené more do zasľúbenej zeme.

Natočenie filmu Exodus: Bohovia a králi, v ktorom hrajú Christian Bale, Joel Edgerton, Aaron Paul, Sigourney Weaver, Ben Kingsley a John Turturro, stálo 140 miliónov dolárov. Za prvý víkend premietania zarobil 24,5 milióna dolárov.

Zdroj: ČTK 

Foto: moviepilot.com

Tagy: Christian Bale Exodus Ridley Scott

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov