Kontroverznej snímke sa darí: Zosmiešnila diktátora, teraz zarába

Šialené interview
27.12.2014Filmové novinkyKomédia Šialené interview (2014) prekonala v tržbách z kín hranicu milión dolárov. Snímku o fiktívnom zavraždení severokórejského lídra Kima Čong-una začali premietať v 331 kinách v USA na 1. sviatok vianočný. Distribúciu filmu pritom pôvodne zrušili po hrozbách hackerov z Kórejskej ľudovodemokratickej republiky.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Šialené interview zverejnili predstavitelia filmovej spoločnosti Sony Pictures na Štedrý deň aj na internete. Za poplatok si ho môžu pozrieť americkí a kanadskí diváci prostredníctvom služby YouTube a niekoľkých ďalších portálov, pričom si ju môžu aj zakúpiť. Podľa portálu Torrent Freak je snímka hitom aj pri nelegálnych sťahovaniach, kde počet stiahnutí presiahol hranicu 750-tisíc len 20 hodín od zverejnenia nelegálnej kópie filmu na internete.


Mohlo by vás zaujať: Film, ktorý pobúril S. Kóreu: Šialené interview už je na webe


Sony Pictures sa už v novembri stali terčom útoku hackerskej skupiny Guardians of Peace, za ktorou podľa amerických vyšetrovateľov stojí práve severokórejský režim. Ten ešte v júni film odsúdil ako propagácia terorizmu a vojenský akt. Hackeri z počítačového systému Sony ukradli a následne zverejnili viaceré filmy, internú e-mailovú komunikáciu a údaje zamestnancov.

Minulý týždeň potom varovali ľudí, aby nechodili na Šialené interview, pričom sa vyhrážali útokmi na kiná. Okrem toho zverejnili aj ďalšie interné informácie Sony vrátane takmer 32-tisíc e-mailov riaditeľa Sony Pictures Michaela Lyntona.


Mohlo by vás zaujať: Šialené interview sa hackerov nebojí: Film ide do kín


Sony už v súvislosti s týmto únikom čelí žalobám zo strany štyroch bývalých zamestnancov, ktorí tvrdia, že spoločnosť zanedbala ochranu pred útokmi a taktiež neskoro informovala svojich zamestnancov, že hackeri sa dostali aj k ich osobným údajom. 

Zdroj: SITA 

Foto: moviepilot.com

Tagy: Sony Šialené Interview

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov