S hudobnými projektami sa roztrhlo vrece, aj BBC má ten svoj

Genesis
22.06.2014Filmové novinkyBRATISLAVA - Spoločnosť British Broadcasting Corporation (BBC) pripravuje dokument o legendárnej britskej kapele Genesis.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Na snímke s názvom Genesis: Together and Apart sa podieľajú súčasní členovia formácie - Phil Collins, Mike Rutherford a Tony Banks s bývalými spolupracovníkmi Petrom Gabrielom a Steveom Hackettom.

"Film rozpovie výnimočný hudobný príbeh skúmajúci skladateľské ale aj emocionálne vzostupy a pády. Ponúkne taktiež doteraz nevidené archívne materiály či raritné koncertné záznamy z celej ich kariéry," uviedli na oficiálnej webstránke 64-ročného Gabriela www.petergabriel.com, kde tiež zverejnili spoločnú fotografiu spomínaných členov. Dátum premiéry očakávaného dokumentu zatiaľ nie je známy.

Kapela Genesis vznikla v roku 1967. Okrem spomínaných členov patril medzi významnejších hráčov v skupine aj spoluzakladateľ a gitarista Anthony Phillips. Genesis vydali debutový album From Genesis to Revelation v roku 1969. S nahrávkami Duke (1980), Abacab (1981), Genesis (1983), Invisible Touch (1986), We Can't Dance (1991) a živákom The Way We Walk, Vol II: The Longs (1993) dobyli britský albumový rebríček. Medzi ich úspešné single patria skladby ako Follow You Follow Me, Turn It on Again, Abacab, Mama, No Son of Mine alebo I Can't Dance. Formáciu v roku 2010 uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. 

 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: životopisný Genesis BBC dokument

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov