Slovenský Rukojemník u Čechov boduje: Štyri nominácie na prestížnu cenu

Rukojemník
16.01.2015Filmové novinkySlovensko-český dobrodružno-rodinný film Rukojemník režiséra Juraja Nvotu získal štyri nominácie Českej filmovej a televíznej akadémie na Českého leva.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

O výnimočnej úrovni hereckého obsadenia snímky, ktorá približuje obdobie 60. rokov minulého storočia, najmä nástrahy vtedajšieho režimu, svedčia hneď dve nominácie. Za stvárnenie starého otca hlavného hrdinu príbehu si nomináciu v kategórii hlavný mužský herecký výkon vyslúžil Milan Lasica. Ondřej Vetchý, ktorý v Rukojemníkovi hrá veliteľa pohraničníkov, je nominovaný v kategórii vedľajší mužský herecký výkon.


Rukojemník v kinách: Česko-slovenská dráma s Lasicom a Šafránkovou


Z tvorcov získali nominácie na sošku Českého leva Alois Fišárek za strih a Pavol Andraško v kategórii najlepšia filmová scénografiu. "Od roku 1995 je to najlepší výsledok slovenského majoritného filmu pri udeľovaní cien Českého leva Českej filmovej a televíznej akadémie, keď bol nominovaný film Záhrada," informovala Naďa Móricová z distribučnej spoločnosti Barracuda Movie, ktorá Rukojemníka priniesla do slovenských kín 8. januára. V Českej republike sa film premieta od 4. decembra minulého roka pod názvom Jak jsme hráli čáru.

Zdroj: TASR 

Foto: rukojemnik.sk

Tagy: Oscar Juraj Nvota Rukojemník Český lev Česká filmová a televízna akadémia

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov