Tarantino začal nakrúcanie: Chuťovka s hviezdnym obsadením

Quentin Tarantino
24.01.2015Filmové novinkyAmerický filmár Quentin Tarantino začal v piatok nakrúcať western The Hateful Eight, ktorý by sa mal dostať do amerických kín už 13. novembra. Informoval o tom magazín The Hollywood Reporter, podľa ktorého sa filmári usadili v coloradskom meste Telluride.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Päťdesiatjedenročný Tarantino, ktorý má na konte filmy ako Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994), Nehanební bastardi (2009) či sériu Kill Bill (2003, 2004), sa postaral aj o scenár diela. Ten bez jeho dovolenia zverejnili začiatkom minulého roka na internete, čo režiséra tak rozzúrilo, že chcel na niekoľko rokov pozastaviť práce na filme. Napokon však zmenil názor.


Mohlo by vás zaujať: Tarantino prekvapuje fanúšikov: Režisérsky mág chce ísť do dôchodku


V snímke sa predstavia napríklad Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demian Bichir, Michael Madsen, Tim Roth, Zoë Bell a Channing Tatum. Okrem nich sa vo filme ukážu aj Lee Horsley, Craig Stark a Belinda Owino. 

Quentin Tarantino je držiteľom Oscara za scenár kultovej snímky Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994). Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho nominovali aj za réžiu tohto filmu a tiež za scenár a réžiu snímky Nehanební bastardi (2009). V roku 2013 si na konto pripísal Zlatý glóbus a Oscara za scenár westernu Divoký Django (2012). Tarantino má na konte i filmy Gauneri (1992), Jackie Brownová (1997), Grindhouse: Auto zabijak (2007) a podieľal sa na snímkach Štyri izby (1995) a Sin City - mesto hriechu (2005). 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Quentin Tarantino The Hateful Eight

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov