Film o Snowdenovi zatiaľ bez názvu: Syn filmára ako agent NSA

Edward Snowden, Joseph Gordon-Levitt
06.02.2015Filmové novinkyAmerický herec a model Scott Eastwood si zahrá v pripravovanom filme o bývalom zamestnancovi CIA Edwardovi Snowdenovi, ktorý predvlani zverejnil informácie o tajnom sledovaní telefonickej a elektronickej komunikácie americkými bezpečnostnými službami. V úlohe Snowdena sa ukáže americký herec Joseph Gordon-Levitt. Dvadsaťosemročný Eastwood stvárni agenta Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA). Okrem nich sa v snímke objaví aj Shailene Woodley.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Film, ktorého názov zatiaľ nie je známy, bude režírovať Oliver Stone. Trojnásobný držiteľ Oscara je taktiež autorom scenára. Ten vznikol na základe kníh The Snowden Files: The Inside Story of the World's Most Wanted Man (2014) od Lukea Hardinga a Time of the Octopus (2014) od Snowdenovho právnika Anatolija Kučerenu. 


Daredevil opäť prichádza na obrazovky: Zverejnili už aj oficiálny trailer


Edward Snowden zverejnil informácie o sledovaní komunikácie miliónov Američanov zo strany americkej NSA v britskom denníku The Guardian. V súčasnosti žije na neznámej adrese v Rusku, ktoré mu udelilo povolenie k pobytu. V USA ho hľadajú pre krádež vládneho majetku, neautorizovanú komunikáciu o informáciách týkajúcich sa národnej bezpečnosti a úmyselnú komunikáciu utajovaných správ informačnej služby nepovoleným osobám. 

Scott Clinton Reeves Eastwood je synom filmára Clinta Eastwooda. Diváci a diváčky ho mohli vidieť napríklad v historickej dráme Zástavy našich otcov (2006), psychologickej dráme Gran Torino (2008), horore Texaský masaker motorovou pílou 3D (2013) či vojnovej dráme Železné srdce (2014). 

Zdroj: SITA 

Tagy: Edward Snowden Joseph Gordon-Levitt Scott Eastwood

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov