Rozprávka Hľadá sa Dory prekonala aj Nema: Prvý víkend v kinách prepísal históriu!

Hľadá sa Dory
20.06.2016Novinky v kináchSnímka Hľadá sa Dory (2016) zaznamenala počas otváracieho víkendu v severoamerických kinách tržby 136,2 milióna amerických dolárov (v prepočte približne 121 miliónov eur), čo predstavuje historicky najúspešnejší vstup animovaného filmu do distribúcie. Pokračovanie úspešného filmu Hľadá sa Nemo (2003) tak prekonalo doterajší rekord, ktorý držal Shrek Tretí (2007) s tržbami 121,6 milióna dolárov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hľadá sa Dory je taktiež jediným animákom, ktorý sa dostal do dvadsiatky najúspešnejších otváracích víkendov, pričom mu patrí 18. priečka. Novinka prekonala spomínaného Shreka Tretieho aj v tržbách za jeden deň, keď v piatok 17. júna zaznamenala 55,2 milióna dolárov (zhruba 49 miliónov eur), zatiaľ čo Shrek počas svojej prvej soboty utŕžil 47 miliónov dolárov. Hľadá sa Dory si okrem toho pripísala na konto 9,2 milióna dolárov počas štvrtkových predpremiér, čo je taktiež rekord pre animovaný film, keďže doterajším maximom bolo 6,2 milióna dolárov filmu Mimoni (2015). Snímka, ktorá je od štvrtku už aj v slovenských kinách, zaznamenala celosvetovo počas otváracieho víkendu tržby 186,2 milióna dolárov (približne 165,45 milióna eur).

Príbeh snímky Hľadá sa Dory v réžii Andrewa Stantona a Angusa MacLanea sa odohráva šesť mesiacov po udalostiach z prvého filmu Hľadá sa Nemo. Dory, ktorej znova prepožičala hlas Ellen DeGeneres, v nej hľadá svojich rodičov. Vo filme sa ukáže aj klaun očkatý Marlin, ktorého opäť nahovoril Albert Brooks. Ako Marlinovho syna Nema môžu diváci počuť Haydena Rolencea, ktorý nahradil Alexandra Goulda. Ďalšie postavy nahovorili napríklad Ed O'Neill, Kaitlin Olson, Ty Burrell, Eugene Levy, Idris Elba, Dominic West a Diane Keaton.

Zdroj: SITA  lu 

Tagy: Hľadá sa Dory rekord

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov