Natalie Portman hviezdi v životopisnej dráme: VIDEO Toto je jej Jackie!

17.01.2017Novinky v kináchZlomový moment amerických dejín i osobného života prvej dámy Jacqueline Kennedyovej mapuje americká snímka Jackie, ktorá sa v kinách objaví 2. februára. V titulnej úlohe sa predstavila herečka Natalie Portman.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Od premiéry na benátskom filmovom festivale pozbieral mnoho cien od kritikov i festivalových porôt. Vrátane nominácie na Zlatý glóbus alebo čerstvej nominácie na cenu BAFTA pre predstaviteľku titulnej úlohy. Okrem neobyčajného hereckého výkonu Portmanovej je oceňovaný aj za kostýmy a hudbu," oznámila dnes Radka Urbancová z distribučnej spoločnosti Aerofilms. Film vznikol v produkcii Darrena Arronfského, režiséra filmov Čierna labuť a Requiem za sen. Réžie sa ujal čílsky filmár Pablo Larraín, Jackie je jeho prvým anglicky hovoreným projektom.

 

"Film ako Jackie je distribútorským snom. Len máloktorý film totiž prepája toľko pozitív. Známe a zaujímavé témy 'prekliatej' rodiny Kennedyovcov spracováva netuctovú, autenticky presnú režisérskoňu víziu. Titulnú rolu navyše hrá fantastická Natalie Portman, ktorá v podstate nezmizne z plátna. Nie nadarmo sa o Jackie v zahraničí hovorí ako o filmovej udalosti a o Portmanovej ako o favoritke na Oscarov," komentovala to Urbancová.

Mohlo by vás zaujímať: Fascinujú vás ladné baletné kreácie? Tieto filmy by ste si mali pozrieť!


Film sa sústredí na osobnosť jednej z najmladších prvých dám v histórii USA. Na pozadí udalostí okolo atentátu na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho 22. novembra 1963 v Dallase a príprav na jeho veľkolepý pohreb diváci uvidia Jackie z mnohých rôznych stránok. Kým sa vyrovnáva s osobnou stratou, ako matka a milovaná prvá dáma musí zostať oporou deťom aj celému národu.

Podľa režiséra Larraína príbeh atentátu všetci poznajú. "Ale čo ak sa zameriame len na prvú dámu. Aké pre ňu asi boli tie tri nasledujúce dni, keď ju ochromil smútok, jej deti boli otrasené a upierali sa na ňu oči celého sveta," uviedol filmár.

Jackie bola nekorunovanou kráľovnou, ktorá prišla o trón aj o manžela. Štýlová, atraktívna, sofistikovaná. Bola jednou z najfotografovanejších a najsledovanejších žien 20. storočia - napriek tomu sa toho o jej osobnom živote vie málo. Prísne si strážila súkromie, čím je asi najmenej známou ženou modernej doby. A Larraínovi sa zapáčila predstava, že o nej niektoré veci nikdy nebudú známe.

Filmový magazín Screen označil postavu Jacqueline Kennedyovej za doteraz najnáročnejšiu a najpôsobivejšiu úlohu Portmanovej. Ona sama sa na úlohu dlho pripravovala vrátane nacvičenia si jej osobitého akcentu. Vychádzala z množstva záznamov, ktoré jej v tom mohli pomôcť. Jedným z dôležitých zdrojov bol pre ňu dokument, v ktorom krátko po nástupe svojho manžela do funkcie sprevádza divákov Bielym domom a ktorý je vo filme Jackie čiastočne zrekonštruovaný.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA

Tagy: Natalie Portman Jackie Kennedyová Jackie

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov