VIDEO Prichádza Nočná hra, ktorá ťa poznačí na celý život...

01.03.2018Novinky v kináchOd 22. februára prichádza do kín drsná, rýchla, nepredvídateľná a nefalšovaná komédia Nočná hra, ktorá využíva prvky akčného trileru a od prvého úderu až po záverečné odhalenie núti divákov nielen sa smiať, ale... hádať.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Manželia Max a Annie sa prvýkrát stretli v bare. Tu ich spojila súťaživá nátura a možno povedať, že to nebola len láska na prvý pohľad, ale skôr láska na prvú odpoveď. Dvaja bystrí hráči nakoniec vytvorili tím, ktorý správnymi odpoveďami prevalcoval celý bar.

Záľuba v súťažení ich neopustila a každý týždeň u seba doma  pravidelne organizujú „herný večer“ spolu s podobne založenými priateľmi. Max je super hráč, a práve preto mu Annie v deň, keď ich cesty spojil osud, nedokázala odolať. Jediná vec, alebo skôr osoba, ktorá ho vie poriadne vyviesť z miery je jeho brat.

Brooks, ktorý je starší, úspešnejší, atraktívnejší a ešte súťaživejší, bol odjakživa pre Maxa nedostihnuteľný. Tým neporaziteľným. Kto bol vždy o krok vpred. Žije na vysokej nohe a veľa času trávi za morom. Práve sa vrátil do rodného mesta, prenajal si famóznu vilu v nóbl štvrti a z Maxovho pohľadu sa pokúša svojím typicky prehnaným štýlom votrieť sa do priazne Maxových priateľov počas Maxových nočných hier.

Ten chcel mať pred svojím mladším bratom vždy vo všetkom navrch, a preto prisľúbil náruživým amatérskym hráčom nezabudnuteľný večer ďaleko nad rámec zvyčajných vedomostných súťaží, hádaniek a aktivít. Keď sa o niekoľko minút ozbrojení gauneri vlámu do Brooksovho domu a  odvlečú ho zviazaného a so zalepenými ústami, hostia zostanú celí vyjavení, ako realisticky vyzerala bitka, aký na smrť vystrašený sa javil Brooks a akí nemilosrdne drsní boli útočníci. Nemôžu uveriť, že to bolo len nafingované. 

Možno preto, lebo nebolo.  Alebo bolo? Súčasťou Nočnej hry je scéna, ktorú tvorcovia a herci nazývajú „hádzaná“. Pre túto vybrali dom, ktorý ponúkal množstvo interiérových balkónov, schodísk a podlaží. Po finálnom strihu má len 90 sekúnd pričom ju štáb pripravoval niekoľko dní a samotné nakrúcanie trvalo deň a pol.

Hlavnú postavu Maxa si zahral Jason Bateman, ktorý je u nás známy z komédie Šéfovia na zabitie a Annie stvárnila  Rachel McAdamsová. Tá má skôr vo svojom portfóliu dramatické role a za jednu z nich si vo filme Spotlight vyslúžila nomináciu na Oscara za vedľajšiu postavu.

Ako uzatvára režisér filmu Jonathan Goldstein: „Mali len dva dni skúšok na to, aby si medzi sebou vybudovali desať rokov chémie ako pár, ale rýchlo našli spoločnú  dynamiku, ktorá pôsobila nefalšovane a povznesene.“ O tom či sa im to vo filme Nočná hra podarilo, sa môžete presvedčiť aj vy. Film na plátna kín prináša distribučná spoločnosť Continental film. 

Zdroj: TASR 

Foto: Continental Film, Video: Continental Film

Tagy: Nočná hra

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov