Nečakané komplikácie nového slovenského filmu: Premiéru museli presunúť na neurčito!

19.04.2019Novinky v kináchDistribučné uvedenie filmu Voda čo ma drží nad vodou, ktorý režíroval Tomáš Magnusek, presunuli na neurčito. Snímka sa mala dostať na plátna slovenských kín 25. apríla, no pre komplikácie so získaním licencií uvedenie preložili.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Film zachytáva obdobie od nástupu Jozefa Urbana na poetickú scénu. Sústreďuje sa však najmä na posledných sedem rokov jeho búrlivého života - jeho lásky, nádeje, sklamania, pády a vzostupy, ale aj boj s vnútornými démonmi.

Príbeh vrcholí práve napísaním textu Voda čo ma drží nad vodou, popisuje autentické okolnosti jeho vzniku aj obrovské nádeje, ktoré doň autor vkladal. Výslednej podoby piesne sa už však nedočkal, keďže tragicky zahynul pri autohavárii. Jozef Urban zomrel 28. apríla 1999 vo veku 34 rokov.

Snímka vznikla ako adaptácia knihy Pivo u Chárona s Jožom Urbanom (2014) spisovateľa Ondreja Kalamára, ktorý sa postaral aj o filmový scenár. Vychádzal pritom z vlastného priateľstva so známym poetom a textárom. Vo filme si zahrali napríklad Robert Roth, Lukáš Latinák, Martin Dejdar či Jan Kanyza. V hlavnej úlohe sa predstaví Roman Pomajbo.

Zdroj: SITA 

Foto: ČSFD, Video: Youtube Continental film

Tagy: Voda čo ma drží nad vodou

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov