Najočakávanejšie horory do konca roku: Čaká nás návrat Pennywisea či pokračovanie Žiarenia

Pennywise z hororu It
06.08.2019Novinky v kináchRok 2019 sa prehupol do druhej polovice. Fanúšikovia hororových filmov tak majú za sebou skvelé počiny, akými boli napríklad Brightburn, Cyntoryn zvieratiek (áno, naozaj sa tak volá), či aktuálny kinohit s názvom Slnovrat. Do konca tohto roku sa však dočkáme ešte množstva zaujímavých projektov, ktoré vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

To: Kapitola 2 (It: Chapter Two)

Horor It spôsobil pred dvomi rokmi hotové šialenstvo. Jeho pokračovanie dorazí do slovenských kín už 5. septembra. V ňom sa (rovnako ako v knihe) presunieme o 27 rokov dopredu, konkrétne do roku 2016. Naše obľúbené postavy dospeli, no strach z vražedného klauna ich prenasleduje na každom kroku. Dospelých hrdinov Loosers Clubu stvárnia herecké esá v podaní Jamesa McAvoya, Jessicy Chastain, Billa Hadera, Jaya Ryana, Isaiah Mustafu, Jamesa Ransona a Andyho Beana.

Nemusíte sa ale báť, vo flashbackoch stále uvidíme aj ich detské verzie, konkrétne Jaedena Martella, Jeremyho Ray Taylora, Sophiu Lillis, Finna Wolfharda, Chosena Jacobsa, Jacka Dylan Grazera a Wyatta Oleffa. Na režisérskej stoličke opäť sedel Andy Muschietti, ktorý vychádzal zo scenára Garyho Daubermana. Čo je ale najzásadnejšie, v úlohe Pennywisea sa opäť predstaví Bill Skarsgård.

Doktor Spánok (Doctor Sleep)

Asi sa nájde len málokto, kto nikdy nepočul alebo nevidel geniálny kultový horor od Stanleyho Kubricka s názvom The Shining (Osvietenie). Omnoho menej ľudí si však môže povedať, že čítalo knižnú predlohu z pera majstra svojho žánru, Stephena Kinga. No a ešte menšie množstvo jedincov sa môže pochváliť, že si prečítali aj pokračovanie s názvom Doktor Spánok. Pokiaľ nie ste knižný typ, nezúfajte. Už 7. novembra na teba čaká filmové spracovanie.

Lepší než originál? Do svojich postáv vložili všetko: FOTO Neskutočná podoba a brilantné výkony

V ňom uvidíme v hlavnej úlohe milovaného Ewana McGregora, konkrétne ako Dannyho Torrancea. Traumy z detstva, rovnako ako jeho nadprirodzené schopnosti (žiarenie), ho prenasledujú aj naďalej. Stal sa z neho alkoholik, ktorý pomáha zomierajúcim prechádzať na druhý svet. Po čase ho ale osloví mladé dievča s podobnými schopnosťami, ako má on sám. A tej ide o život. Ohrozujú ju ľudia združení v kmeni s názvom Pravý uzol.

Zombieland 2: Rana istoty (Zombieland 2: Double Tap)

Herecké hviezdy Woody Harrelson, Emma Stone, Jesse Eisenberg a Abigail Breslin sa vracajú v pokračovaní kultovej hororovej komédie Zombieland s názvom Zombieland 2: Rana istoty. Už na jeseň sa vydajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou, počas ktorej budú mať dočinenia s novými vyvinutými druhmi zombie a ďalšími preživšími, no najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich provizórnej rodiny. 

Okrem pôvodného hereckého obsadenia sa na novinke podieľali aj tvorcovia prvého Zombielandu. Na režisérsku stoličku si sadol Ruben Fleischer, ktorý má na svedomí minuloročný hit Venom s Tomom Hardym a scenár mali na starosti Rhett Reese a Paul Wernick, ktorí sú autormi scenára dnes komiksového hitu Deadpool. Hororovú komédiu nájdete v slovenských kinách pred tohtoročným Halloweenom – už od 24. októbra.

Nočné mory z temnôt (Scary Stories to Tell in the Dark)

V opustenom dome úplne na konci mesta nájde partia tínedžerov knihu, ktorá je strašnejšia než čokoľvek, čo si kedy dokázali predstaviť. Zanechalo ju tu mladé dievča s hrozivým tajomstvom ešte pred tým, než sama bez stopy zmizla. Starobylá kniha je plná desivých príbehov a ešte desivejších monštier, ale nie je tak úplne na čítanie. Kniha naopak číta toho, kto s ňou príde do styku.

Tvorili dokonalú komickú dvojicu: Emotívna spoveď Lasicu... Tieto slová dojmú aj vás!

Prečíta jeho najväčšie nočné mory, napíše z nich príbeh a začne ho rozprávať a odvíjať aj v skutočnom živote. A to vrátane hrozivých príšer. Partia tínedžerov sa dostala na miesto neobvyklého zla. Nemali túto knihu nikdy otvárať a mali včas utiecť. Neutiekli. Preto teraz musia čeliť svojmu strachu, nočným morám a desu, ktoré ich prišli zabiť. Premiéry sa v našich kinách dočkáme už o pár dní, konkrétne 8. augusta. 

The Lighthouse

Mimoriadne očákavaný projekt od režiséra chválenej Čarodejnice. Príbeh sa bude odohrávať v 90. rokoch 20. storočia na vzdialenom a záhadnom ostrove New England. Tvorcovia točili na film, ktorý bol pre toto obdobie typický a preto bude takmer v štvorcovom formáte. Hlavné úlohy strážcov majáku si strihli herecké esá Willem Dafoe a Robert Pattinson. 

O príbehu toho veľa nevieme, no podľa ukážok je jasné, že pôjde o poriadku psychadelickú jazdu, ktorá sa do amerických kín dostane už 18. októbra. My dúfame, že sa dočkáme uvedenia aj na Slovensku.

Zdroj: telkáč 

Foto: SITA/Brooke Palmer/Warner Bros. Pictures via AP, Video: YouTube/Itafilm, Warner Bros., CBS Film, A24

Tagy: It: Chapter 2 Doctor Sleep Zombieland 2 Scary Stories to Tell in the Dark The Lighthouse

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov