Z Dumbledora bude politik: Herec stvárni slávneho britského premiéra

Michael Gambon
27.05.2015Herci a herečkyBritský herec Michael Gambon sa predstaví v snímke Churchill’s Secret. Sedemdesiatštyriročný rodák z Dublinu vo filme stvárni hlavnú postavu, niekdajšieho britského premiéra Winstona Churchilla.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Snímka bude adaptáciou knihy KBO: The Churchill Secret (2015) Jonathana Smitha. Scenár má na starosti Stewart Harcourt, réžiu zas Charles Sturridge. V dvojhodinovom filme sa v úlohe politikovej manželky Clementine predstaví Lindsay Duncan. Príbeh snímky, ktorý bude rozprávať ošetrovateľka Millie Appleyard, sa bude odohrávať v lete 1953, keď Churchill utrpel mŕtvicu, no snažil sa to utajiť pred verejnosťou. Jeho manželka verí, že ho zdravotné komplikácie prinútia vzdať sa kariéry, zatiaľ čo jeho kolegovia premýšľajú, kto ho nahradí.


Mohlo by vás zaujímať: Hviezdy z Harryho Pottera kedysi a dnes: Ženy skrásneli a muži... Presvedčte sa sami!


Michael Gambon počas kariéry získal okrem iného štyri televízne ceny BAFTA, dve nominácie na Emmy a jednu na Zlatý glóbus. Známy je napríklad ako profesor Dumbledore zo série filmov o čarodejníkovi Harrym Potterovi, kde od tretej časti nahradil zosnulého Richarda Harrisa. Diváci a diváčky ho môžu poznať aj z filmov Ospalá diera (1999), Dymová clona (1999), Gosford Park (2001), Krajina strelcov (2003), Život pod vodou (2004), Svet zajtrajška (2004), Po krk v extáze (2004), Božská Júlia (2004), Satan prichádza (2006), Nezlomná vôľa (2006), Kauza CIA (2006), Kráľova reč (2010) alebo Kniha prežitia (2010). V roku 2010 si zahral vo vianočnom špeciále kultového britského sci-fi seriálu Doctor Who (2005), na Slovensku známeho aj ako Pán času. Nedávno prezradil, že sa pre problémy s pamäťou už nebude venovať divadelnému herectvu.

Zdroj: SITA  lu 

Foto: yahoo.com

Tagy: Michael Gambon Winston Churchill

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov