Krehká blondína? Ani náhodou!: Americké zlatíčko nemá problém so žiadnou rolou

Reese Witherspoon
16.06.2015Herci a herečkySvet ju pozná najmä vďaka postave pravej blondínky, no v jej filmovej kariére sa toho skrýva oveľa viac. Nevyhla sa totiž ani dramatickým postavám či akčným scénam. V súčasnosti patrí k najlepšie plateným herečkám a pracovné ponuky nemá núdzu. Krásna a inteligentná Reese Witherspoon.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Reese Witherspoon sa narodila v Louisianne ako v poradí druhé dieťa. Jej celé meno znie Laura Jean Reese Witherspoon. Kvôli pracovným povinnostiam otca vyrastala prvé štyri roky v Nemecku, ktorý bol dôstojníkom americkej armády. Po návrate na domovinu prežila skoro celé detstvo v Nashville, kde študovala na prestížnej škole Harpeth Hall School.

Navždy teenagerkou?

Prvá vážna herecká príležitosť sa jej dostala v dráme Man in the Moon, kde stvárnila neposedné dievča prežívajúce svoju prvú veľkú lásku. Aj keď sa postupne začala čoraz viac venovať herectvu, rozhodla sa, že vzdelanie je pre ňu dôležitejšie. Preto sa vybrala študovať anglickú literatúru na Stanford. Odtiaľ ju však opäť zlákalo herectvo a príležitosť zahrať si v dvoch filmoch – Freeway a neskôr Fear – vďaka ktorým ukázala, že aj postavy s drsným životom sú pre ňu malinou. Tieto snímky ju akoby predviedli filmovej spoločnosti a tak sa dostala na výslnie.


Pravá blondína má opäť plno práce: Čaká ju táto rozprávková rola


Aj kvôli predošlým snímkam sa dostala do fantazijnej komédie Pleasantville, kde si zahrala stredoškoláčku, ktorá sa pomocou diaľkového ovládača dostala do podivného čiernobieleho mestečka. Jej mladistvý vzhľad je dopomohol k viacerým postavám v teenagerskom veku. Tak sa objavila v komédii Nebezpečná zásielka či Nebezpečné známosti.

Nepredvídateľná pravá blondína aj zberateľka bielizne

Jej azda najväčším komerčným úspechom bol celkom naivný príbeh o Pravej blondíne, ktorá sa úspešne dostala na právo na Harvard. Nielenže sa komédia zaradila medzi najviac vynášajúce filmy, ale Reese sa vďaka nej stala jednou z najlepšie platených herečiek


Príťažlivá filantropka: Kolumbijská herečka dostane výnimočné ocenenie.


Je vášnivou zberateľkou starožitnej bielizne a výšiviek, čo sa jej mohlo zísť pri natáčaní historických filmov Trh márnosti a Je dôležité mať Filipa.

Chopila sa aj šance spolupracovať na životopisnom filme, a tak vznikla snímka Walk the line o živote Johnnyho Casha. Táto rola jej vyniesla prvý Zlatý glóbus aj Oscara za najlepší ženský výkon v hlavnej úlohe. Filmom, ktoré trhajú srdce sa rozhodne nevyhýba, takže sa zúčastnila aj na snímke Voda pre slony či The good lie, ktorá sa venovala problematike utečencov z vojakmi obliehaného Sudánu.

V roku 2004 bola vyhlásená za najlepšiu filmovú hviezdu a jej vzorom je Meryl Streep. Venuj sa rôznym charitatívnym aktivitám a sama sa zaraďuje medzi feministky.


Mr. Bean či Matt Damon zvládli aj najznámejšie univerzity


Toto ste určite nevedeli:

  • obľúbenými prázdninami je Veľká noc
  • ak by bola hip-hoperka, jej meno by bolo Lil' Spoon
  • najlepšou vecou na tom, že je matkou, je jedenie vyprážaného kurčaťa rukami
  • milovanou Disneyho postavičkou je Tinkerbell, ktorú si zrejme aj v blízkej budúcnosti zahrá

  • V roku 2004 hrala vo Vanity Fair matku Roberta Pattinsona (hoci bola scéna z filmu nakoniec vystrihnutá) a o sedem rokov neskôr si v snímke Voda pre slony zahrali milencov.
  • ak chcete Reese zbaliť, na prvé rande ju vezmite na korčule
  • Pri natáčaní Veľmi nebezpečných známostí dokázala, akú má silu. Po dvanásťhodinovom natáčaní, kedy mala dať Ryanovi poriadne poza uši, sa Ryan od bolesto povracal. Poriadne ho rozboleli zuby a na tvári mal obrovskú modrinu.

Zdroj: telkac.sk  ČSFD  maria  news.moviefone.com/ 

Foto: SITA

Tagy: Reese Witherspoon

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov