Kristen Wiig: Chcem robiť aj drámu!

Kristen Wiig
16.07.2014Herci a herečkyBRATISLAVA - Americká herečka, scenáristka a zabávačka Kristen Wiig v rozhovore pre časopis Elle prezradila, že by rada stvárnila aj vážnejšie úlohy. „Vždy som chcela robiť drámu, písať aj režírovať. Chcela som robiť veľa rôznych vecí,“ vyhlásila 40-ročná Wiig.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

„Komédii patrí moje srdce, ale na tom, keď môžete zmeniť kurz, stať sa nejakou postavou a chvíľu ju spoznávať, je niečo skutočne uspokojujúce,“ priznala tiež Wiig, ktorú budú môcť diváci a diváčky najbližšie vidieť v snímke Welcome to Me. V tej stvárnila ženu s hraničnou poruchou osobnosti, ktorá vyhrala lotériu, prestala užívať lieky a začala uvádzať televíznu talkšou. „S podobnou postavou som sa nikdy nestretla,“ poznamenala Wiig na adresu novej roly.

Kristen Wiig je známa predovšetkým ako členka obsadenia skečovej komediálnej šou Saturday Night Live, kde pôsobila v rokoch 2005 až 2012. Diváci ju mohli vidieť aj vo filmoch Nabúchaná (2007), Rollerky (2009), Extrakt (2009), Adventureland (2009), Nočné rande (2010), MacGruber (2010), Paul (2011) či Dámska jazda (2011). Pre posledný menovaný spolu s Annie Mumolo napísala aj scenár, za ktorý ich nominovali na Oscara. Za herecký výkon v tejto komédii zas získala nomináciu na Zlatý glóbus. Svoj hlas prepožičala napríklad postavičkám v animákoch Ako vycvičiť draka (2010), Ja, zloduch (2010) a ich pokračovaniach. 

 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: dráma Kristen Wiig

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov