Z prehliadkového móla rovno na filmové plátna: Tieto herečky vzišli zo sveta módy

Koláž - modelky/herečky
18.08.2015Herci a herečkyJe nepísaným pravidlom, že sa modelky po pár megaúspešných rokoch musia skôr či neskôr pozerať po novom zamestnaní. Prečo teda neostať v šoubiznisových vodách a nevyskúšať si filmové prostredie? Verte či nie, niektoré pôvodne modelky to natreli aj skúseným herečkám.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zvodná Lolita Jovovich

Úspešná Mila Jovovich má za sebou už obrovský rad filmových úspechov, no jej začiatky v šoubiznise sa netýkajú hereckého talentu. V jedenástich rokoch sa totiž dostala do modelingovej agentúry Prima, potom sa objavila na titulke talianskeho magazínu aj vo francúzskom módnom časopise. Väčší rozruch však spôsobila až v reklame na Guess Jeans, kde ju dali do roly provokatívnej Lolity. Ktovie, či práve táto prezentácia oslovila filmových tvorcov, no jednoznačne sa od toho času vo svete filu vyšvihla.


Zabíjajú so šarmom a vyzerajú sexi: Tieto akčné hrdinky strach nepoznajú


Bluebellská kráska sa vyhrabala z drogových malérov

Blonďavá herečka Jaime King je síce momentálne známa najmä zo seriálu Doktorka Zoe, kde patrí medzi krásky bývajúce v malom mestečku Bluebell, no účasťou v rôznych filmoch sa nedá zahanbiť, predstavila sa aj v klasike Pearl Harbor. Nevinný pohľad ju akoby predurčil na úlohu modelky, ale nevinná rozhodne nie je. V modelingových kruhoch bola známa ako „tá s chlapčenským menom“, keďže sa nechávala oslovovať James. Už v šestnástich mala za sebou fotenie na titulky prestížnych magazínov a neobišla ju ani drogová kariéra. Závislosti na heroíne sa zbavila až po smrti priateľa, módneho fotografa.

Hanblivá Rory ako hviezda predvádzacích mól

Aj roztomilá tvárička, akú Alexis Bledel rozhodne má, si našla najskôr uplatnenie vo svete modelingu. Na miestnej promenádnej šou si ju všimli veľké agentúry, čo jej kariéru odštartovalo. Počas štúdia sa cez svoju agentúru zoznámila so svojim súčasným manažérom, ktorý ju posielal na prehliadky naprieč celou Amerikou. Aj keď študovala herectvo, jej prvý kontakt s veľkým filmovým svetom bol konkurz na seriál Ženy z rodu Gilmorovcov, kde si ju všetci zamilovali rovnako ako neskôr aj diváci.


Krehká kráska Amanda Seyfried šokuje: Táto droga by podľa nej mala byť legálna


Rosie Huntington-Whiteley: Akčný anjelik

Aj krásny anjelik z Victoria´s Secret môže ukázať svoje schopnosti v Transformeroch. S režisérom Bayom Rossom pracovala aj ako modelka pri natáčaní reklamy. A aj keď to bola jej úplne prvá filmová rola, je každému úplne jasné, že nebude poslednou. Už najbližšie ju uvidíte v snímke Mad Max: Zbesilá cesta.

Bez opätkov ani na krok 

                            

Vo vysokej modrookej blondíne sa roky praxe v modelingu nezaprú ani na filmovom plátne. Večne dokonale nahodená a s vysokými opätkami na nohách. Štartu jej filmovej kariéry predchádzal takisto svet modelingu, práve ktorý ju posunul k snímke Maska. No a odtiaľ sa Cameron Diaz prepracovala až k tým najväčším hviezdam. Mimochodom, medzi ne právom patrí.


S hviezdami legendárnej Modrej lagúny sa život nemaznal: Bankrot, depresia a alkohol


 Z móla do Modrej lagúny

Aj hviezda už kultovej Modrej lagúny si svoje hviezdne počiatky užila ako modelka. V štrnástich sa stala najmladšou modelkou, ktorá kedy bola na obálke prestížneho magazínu Vogue. O niečo neskôr provokovala v kontroverznej reklame na džínsy od Calvina Kleina. V každom prípade sa však stala úspešnou na obidvoch poliach – ako herečke aj ako modelka. A vďaka tomu patrí Brooke Shields doteraz medzi najznámejšie tváre svetového šoubiznisu.

Zdroj: telkac.sk  maria 

Foto: SITA, telkac.sk

Tagy: Cameron Diaz Brooke Shields Rosie Huntington-Whiteley Mila Jovovich Jaime King Alexis Bledel

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov