Marvel z Thora urobí ženu, Jossa Whedona to nepotešilo

Thor as a woman
17.07.2014Herci a herečkyBRATISLAVA - Americká spoločnosť Marvel Comics, ktorá vydáva komiksy a vlastní práva na postavy z ich príbehov, sa rozhodla zmeniť pohlavie superhrdinu Thora. Na správy o zmene stihol zareagovať americký filmár Joss Whedon, ktorého toto rozhodnutie pobúrilo.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

„Thor ako žena? Čo ich do pekla viedlo k tomu, aby si mysleli, že to bude cool?“ vyjadril sa prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter režisér snímky Avengers: Pomstitelia (2012), v ktorej Thora stvárnil austrálsky herec Chris Hemsworth. Ďalší film o superhrdinoch Avengers: The Age of Ultron, ktorý rovnako režíruje Whedon, by sa mal do kín dostať na budúci rok. 

Prvý komiks o bohovi hromu a blesku vydali v roku 1962. Po viac ako 50 rokoch však z jeho kreslenej podoby spravia ženu. Marvel chce vraj takýmto spôsobom motivovať ženy a dievčatá, aby sa začali zaujímať o komiksy. Zástupcovia spoločnosti označili tento krok za jednu z najšokujúcejších a najvzrušujúcejších zmien, aké doteraz urobili. Prvý komiks o superhrdinke Thor plánujú zverejniť v októbri. Ilustrovať ho bude Russell Dauterman.

 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Marvel Thor Chris Hemsworth Joss Whedon

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov