Rozprávkovo platení herci: Ktorí sú vládcami televíznych obrazoviek?

Jim Parsons
27.08.2015Herci a herečkyNajlepšie plateným televíznym hercom je podľa magazínu Forbes Jim Parsons. Predstaviteľ Sheldona Coopera zo sitkomu Teória veľkého tresku (2007) zarobil v období od 1. júna 2014 do 1. júna 2015 29 miliónov dolárov (v prepočte približne 25,3 milióna eur). Štyridsaťdvaročný rodák z texaského Houstonu sa pritom vlani v rovnakom rebríčku umiestnil na siedmej priečke so zárobkom 12 miliónov dolárov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Skok na vrchol rebríčka je podľa Forbesu predovšetkým zásluhou novej zmluvy s Warner Bros. Television. Parsons a jeho kolegovia pritom vlani pre rokovania o nových podmienkach účinkovania v obľúbenom seriáli na čas ohrozili nakrúcanie jeho ôsmej sezóny. Po dohode Parsons za jednu epizódu údajne inkasuje jeden milión dolárov a dostáva tiež podiely zo zisku. Suma, s ktorou obsadil prvú priečku, je ale súčtom všetkých jeho príjmov. Rovnako je to aj u ďalších hviezd v rebríčku. 


Mohlo by vás zaujať: Takto sa zarába v televízii: Ktorí herci boli najlepšie platení pred rokom?


Na druhej priečke sa taktiež vďaka novej zmluve umiestnil Parsonsov kolega a predstaviteľ Leonarda Hofstadtera Johnny Galecki, ktorý si v rovnakom období pripísal na konto 25 miliónov dolárov (21,8 milióna eur). Rokovania s Warner Bros. Television pomohli aj ďalším hviezdam Teórie veľkého tresku Simonovi Helbergovi a Kunalovi Nayyarovi. Dvojica spoločne s Markom Harmonom (seriál NCIS - Námorný vyšetrovací úrad, 2003) a Ashtonom Kutcherom (Dva a pol chlapa, 2003 - 2015) zarobila v sledovanom období 20 miliónov dolárov (17,5 milióna eur). Kutcher bol pritom vlani na vrchole rebríčka, pričom išlo o jeho tretie prvenstvo po sebe. 

Štvrtými sú v rebríčku Jon Cryer (Dva a pol chlapa) a Ray Romano zo seriálu Raymonda má každý rád (1996 - 2005) so zárobkami 15 miliónov dolárov. Nasledujú Patrick Dempsey (Klinika Grace, 2005) a Simon Baker (Mentalista, 2008 - 2015), ktorí zarobili po 12 miliónov dolárov (10,5 milióna eur). 


Mohlo by vás zaujať: Kráľovné televíznych obrazoviek: Tieto zarábajú milióny dolárov!


Do rebríčka pätnástich najlepšie zarábajúcich televíznych hercov sa dostali aj štyria protagonisti zo sitkomu Moderná rodina (2009). Kým Ty Burrell si pripísal na konto 11,5 milióna dolárov, Jesse Tyler Ferguson o pol milióna menej, Eric Stonestreet a Ed O’Neill spoločne po 10,5 milióne dolárov. Ako uviedol Forbes, štvorici sa podarilo zvýšiť príjmy vďaka novým zmluvám z roku 2012, ktoré im zaručujú rast zárobku s každou novou sezónou. So zárobkom 9,5 milióna dolárov za 12 mesiacov sa v rebríčku umiestnil aj Kevin Spacey, ktorý účinkuje v projekte House of Cards (2013). 

Zoznam najlepšie platených televíznych hercov podľa magazínu Forbes: 

9. Kevin Spacey - 9,5 miliónov dolárov 

8. Ed O'Neill / Eric Stonestreet - 10,5 miliónov dolárov 

7. Jesse Tyler Ferguson - 11 miliónov dolárov 

6. Ty Burrell - 11,5 miliónov dolárov 

5. Patrick Dempsey / Simon Baker - 12 miliónov dolárov 

4. Jon Cryer / Ray Romano - 15 miliónov dolárov 

3. Mark Harmon / Simon Helberg / Kunal Nayyar / Ashton Kutcher - 20 miliónov dolárov 

2. Johnny Galecki - 25 miliónov dolárov 

1. Jim Parsons - 29 miliónov dolárov 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA, cbs.com, telkac.sk, Video: youtube.com

Tagy: Teória veľkého tresku Jim Parsons Dva a pol chlapa Kevin Spacey Jon Cryer House of Cards

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov