Hviezdy Teórie veľkého tresku: Čo robili pred úspešným seriálom?

Teória veľkého tresku
24.11.2015Herci a herečkyHviezdy seriálu Teória veľkého tresku sa akoby zo dňa na deň stali neuveriteľne známymi osobami s množstvom fanúšikov. Partia trochu uletených vedcov a ich priateľov síce vyzerá ako novinka, no ich predstavitelia si už čo-to preskákali. Viete, čo títo herci robili ešte predtým, ako naskočili do víru úspešného sitcomu?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Kaley Cuoco

Ako Penny v Teórii veľkého tresku si vyslúžila množstvo ocenení divákov aj kritikov. Nebolo to však vždy tak. Kariéru si začala budovať už od útleho detstva, keď ako šesťročná robila modelku a o rok neskôr sa objavila vo svojom prvom filme – Pohyblivý piesok. Stala sa súčasťou niekoľkých filmov i seriálov, no stala sa známou až vďaka seriálu 8 jednoduchých pravidiel. Neskôr sa pridala k obľúbenému seriálu Čarodejnice ako zverenkyňa sestier Halliwellových. Až do Teórie veľkého tresku to bola jej najvýznamnejšia rola. Teraz si však na to málokto spomenie, veď momentálne už deviatu sériu stvárňuje neschopnú herečku, ktorá vniesla štipku normálnosti do podivného života vedcov.


Hviezda Teórie veľkého tresku sa kajá: Jej slová urazili feministky


Johnny Galecki

Predtým, než sa Johnny objavil v seriáli Teória veľkého tresku, bol jeho najznámejšou postavou David Healy zo seriálu Roseanne. Keď mal štrnásť rokov zahral si v bláznivom sviatočnom dobrodružstve Vianočné prázdniny. Stvárnil v ňom Rustyho – syna nezabudnuteľného Clarka Griswolda. (Tento rok sme sa dočkali letnej obdoby tejto komédie, tentoraz však už dospelého Rustyho hral Ed Helms.) Objavil sa vo viacerých seriáloch či filmoch, no väčšej hlavnej úlohy sa nedočkal. Osudným mu bol návrat na divadelné dosky, kde si ho všimli tvorcovia Teórie veľkého tresku. A konečne sa tak zhostil jednej z hlavných postáv ako šikovný fyzik a málo spoločenský Leonard Hofstadter.

Jim Parsons

Jeho výkon v Teórii veľkého tresku, kde stvárňuje nenapodobniteľného Sheldona Coopera, je považovaný za hlavný dôvod, prečo je seriál úspešný. Za túto rolu si vyslúžil viacero významných ocenení, no nie je to jeho prvá podivná postava. V strelenej romantickej tragikomédii Precitnutie v Garden State si zahral Tima, ktorý randil s matkou svojho kamaráta, bol rytierom a plynule ovládal klingonský jazyk. Okrem filmových či seriálových úloh sa objavoval v divadle a dokonca pracoval aj ako asistent v Microsoft SideWalk v Houstone.


Vedia všetko a ešte oveľa viac: Pozrite si najväčších filmových mudrlantov


Simon Helberg

Až do prepuknutia Big Bang mánie bol Simon Helberg radovým hercom. Mohli ste ho vidieť v množstve seriálov a veľkých filmoch v epizódnych postavách. Herecké schopnosti zjavne získal od rodičov, ktorí sú rovnako herci. Pred Teóriou veľkého tresku získal čierny pás v karate (ako deväťročný), ale sa stal aj profesionálnym pianistom. Nudný život veru nemal ani predtým ani potom, ako sa predstavil v roli počítačového a komiksového maniaka Howarda Wolowitza.

Kunal Nayyar

Ak niekomu zmenila Teória veľkého tresku život, tak je to Kunal Nayyar (+ milióny fanúšikov). Dovtedy sme ho mohli zbadať v málo známej romantickej komédii S.C.I.E.N.C.E a v kriminálnom seriáli NCIS, kde v jednej epizóde stvárnil teroristu Youssefa Zidana. Väčšinu detstva a dospievania prežil v Indii, kde sa venoval svojim záľubám a štúdiu. Vynikal najmä v bedmintone a krikete. Neskôr sa presťahoval do Spojených štátov a tam študoval ekonómiu aj herectvo. A aj keď v seriáli trpí neschopnosťou rozprávať sa s peknými ženami, v súkromí mu to určite problém nerobí, keďže sa oženil s Nehou Kapur, miss India z roku 2006.


Hviezda z Teórie veľkého tresku si zahrá v kultovom horore


Mayim Bialik

Sheldonova spriaznená duša doktorka Amy Farrah Fowler má so svojou predstaviteľkou spoločnú vášeň pre vzdelanie. Mayim Bialik totiž ešte pred Teóriou veľkého tresku získala bakalársky titul z hebrejčiny a židovských štúdií a neskôr si spravila doktorát z neurovedy. Okrem toho sa stala súčasťou viacerých seriálov či filmov. Okrem iných sa objavili aj v seriáli MacGyver, V siedmom nebi či Kosti.

Melissa Rauch

Skôr ako sme si ju stihli obľúbiť v postave drobnej no húževnatej Bernadette Maryann Rostenkowski, si značný úspech vyslúžila ako stand-up komička. Vystupovala už počas štúdia a v sólovom predstavení The Miss Education of Jenna Bush si dokázala získať z preplnených sál obrovské ovácie a neskôr aj ocenenia.

Zdroj: telkac.sk  csfd.cz  mb  usmagazine.com 

Foto: CBS, Paramount Pictures, Warner Bros, Miramax

Tagy: Teória veľkého tresku Jim Parsons Johnny Galecki Kaley Cuoco

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov