Čo ste o Baywatchi nevedeli: Drogy, sexuálne škandály a DiCaprio

06.08.2014Herci a herečkyLen máloktorý seriál dosiahne taký úspech, aby sa dalo hovoriť o televíznej legende. Zlatá éra Pobrežnej hliadky, v originálnom znení Baywatch, je už nenávratne preč. Príbehové zápletky ničím zvláštnym nevynikali a zväčša boli založené na vzťahoch medzi jednotlivými záchranármi, no herecké obsadenie, to bol ťah za milión. Pamätáte si aj vy na tie sexi telá, ktoré sa v spomalených záberoch vrhali do vody, aby hrdinsky zachránili topiaceho sa plavca? Jednoducho kultová záležitosť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Bohužiaľ, sláva celej Pobrežnej hliadky začínala tam, kde sa hrdinom rysovali pevné svaly a končila pri vyzývavých postavičkách hlavných herečiek. Tento seriál sa pýšil ostrým kalibrom – ženy obdivovali vyrysovanú muskulatúru mužov a tí zasa nevedeli spustiť oči z pozadí a popredí pobrežných aktérok. Príbeh odštartoval v roku 1989 a nebyť Davida Hasselhoffa, ktorý v seriáli stvárnil populárneho Mitcha Buchannona, všetko by skončilo po prvej sérii.

Mimochodom, vedeli ste, že hudobnú značku Pobrežnej hliadky, podľa ktorej si tento seriál nikdy nemôžete pomýliť, naspieval hudobník Jimi Jamison? Pôvodná pieseň sa volá „I´m always here“. Vypočujte si jej originálnu verziu >>

Pobrežnej hliadke sa spočiatku nedarilo a televízna stanica NBC jej dala červenú, obľúbený herec však vzal, spolu s producentmi a tvorcami, situáciu do vlastných rúk a v roku 1991 sa záchranári vrátili do televízie. Ošiaľ pretrval až do roku 2001.

David Hasselhoff / Mitch Buchannon

Najznámejšia súčasť pobrežnej posádky, spevák a herec David Hasselhoff, nebol v čase nakrúcania seriálu žiadnym zelenáčom. Jeho profesionálna kariéra Baywatchom neodštartovala a ani ním neskončila – no fenomenálny úspech vedúceho plavčíka Mitcha Buchannona Hasselhoff už nikdy znova neokúsil.

Pre mnohých hercov z Pobrežnej hliadky bol Baywatch z roku 1989 osudovým projektom, vďaka ktorému sa ich mená – alebo aspoň tváre a iné časti tela – dostali do povedomia televíznych divákov. Hasselhoff však už v roku 1982 natáčal iný seriál epických rozmerov, Knight Rider. Produkcia skončila o štyri roky neskôr a postava Michaela Knighta herca preslávila oveľa skôr, než svojím účinkovaním v Pobrežnej hliadke pobláznil srdcia mnohých žien.

V poslednom desaťročí sa Hasselhoff venoval najmä talentovým súťažiam. Zúčastnil sa tanečného projektu Dancing with the Stars (2010), bol porotcom aj v u nás známych súťažiach America´s Got Talent (Amerika hľadá talent, 2006 – 2009) a jej britského ekvivalentu Britain´s Got Talent (2011)

Do povedomia verejnosti sa však Hasselhoff nezapísal len ako herec. Médiami v rokoch 2009 a 2010 rezonovali alkoholové škandály spojené práve s predstaviteľom Mitcha z Pobrežnej hliadky. Hasselhoff bol kvôli intoxikácii alkoholom trikrát hospitalizovaný a na internet dokonca preniklo ponižujúce video, ktorého hlavným aktérom bol práve opitý herec. Spoločensky unaveného otca natočila jeho dcéra Taylor Ann.

Minulý mesiac sa David Hasselhoff ukázal naživo slovenským fanúšikom v Orechovej Potôni, kde si zaspieval s ďalšími hviezdami 80. a 90. rokov.

Pamela Anderson / C. J. Parker

Na rozdiel od svojho kolegu, s ktorým sa v Pobrežnej hliadke predstavila v hlavných úlohách, sa Pamela Anderson nikdy herectvu obzvlášť nevenovala. V roku 1989 sa úplnou náhodou dostala do povedomia ľudí návštevou futbalového zápasu, počas ktorého Pamelu, oblečenú do trička pivnej značky Labatt, našla medzi fanúšikmi kamera. Štadiónom otriasali ovácie, dievča si futbalových fanúšikov podmanilo. Jej vtedajší priateľ bol fotograf a po niekoľkých snímkach sa Pamely ujal magazín Playboy, ktorý jej bol opakovane rodinou až do roku 2011, dlhých 22 rokov. Na obálke tohto prestížneho média sa Pamela ocitla najviac zo všetkých playmate.

V rozmedzí rokov 1992 až 1998 si zahrala v Pobrežnej hliadke krásnu plavčíčku C. J. Parker. V roku 1994 sa po prvýkrát objavila aj vo filme, konkrétne v snímke Raw Justice, resp. Good Cop, Bad Cop. Hereckú kariéru nikdy naplno nerozvinula a prevažne sa venovala modelingu.

V súčasnosti sa Anderson venuje najmä propagovaniu ochrany zvierat, resp. boju za práva zvierat. Je tiež vegánkou a maratónistkou. Po ukončení modelingovej kariéry sa seriálová plavčíčka preslávila najmä viacerými románikmi so známymi osobnosťami a jej súkromný život bol často objektom záujmu svetových médií. Škandál vyvolalo najmä jej sexuálne video, v ktorom sa objavila aj s bývalým manželom Tommym Leem. Pamela Anderson je taktiež zástankyňou legalizácie marihuany v USA.

Yasmine Bleeth / Caroline Holden

Jedna z najkrajších herečiek Pobrežnej hliadky nemala v čase nakrúcania seriálu veľa skúseností s hraním. Pred tým, než sa do diváckeho povedomia zapísala ako plavčíčka Caroline, si zahrala v niekoľkých televíznych reklamách, hoci vo filme sa objavila už ako 12-ročná. Keď mala 20, jej matka zomrela na rakovinu prsníka.

Skutočnú slávu zažila Yasmine Bleeth až vďaka Pobrežnej hliadke. Magazín People ju v roku 1995 zaradil medzi 50 najkrajších ľudí planéty. Taktiež figurovala v rebríčku magazínu FHM ako jedna zo stovky najkrajších žien planéty. Baywatch jej otvoril dvere nielen v hereckej, ale i modelingovej kariére – silnejšie než na pobreží Los Angeles však viac nezažiarila.

V roku 1996 randila so známym hercom a Matthewom Perrym, divákom známym ako Chandler z Priateľov. V súčasnosti je vydatá za Paula Cerrita, majiteľa striptízového klubu. V roku 2000 dobrovoľne podstúpila protidrogovú liečbu kvôli závislosti na kokaíne.

David Chokachi / Cody Madison

Rodák z Massachusetts, narodený v roku 1968, bol ďalším členom pobrežného kádra, pre ktorého znamenal Baywatch životný reštart. V seriáli sa objavoval od roku 1995 až do roku 1999. Podobne ako jeho herecká kolegyňa Yasmine Bleeth, aj Chokachimu bolo udelené miesto v rebríčku 50 najkrajších ľudí, ktorý zostavil magazín People.

Po tom, čo herec v roku 1999 opustil projekt Pobrežnej hliadky, sa Chokachi objavil v seriáli Witchblade. Tam vydržal až do roku 2002. Podobne ako jeho kolegovia, ani on už nikdy nenavýšil latku nastavenú Pobrežnou hliadkou.

Jeremy Jackson / Hobie Buchannon

Kalifornského rodáka si pamätáme ako malého, neskôr už urasteného Hobieho. Zaujímavosťou je, že o túto rolu sa uchádzal aj oveľa slávnejší Leonardo DiCaprio. V roku 2008 sa „preslávil“ sexuálnym škandálom s pornoherečkou Sky Lopez, keď sa na trhu objavila erotická páska zaznamenávajúca práve Hobieho, alias Jeremyho Jacksona, pri aktoch s Lopezovou. Taktiež bol istý čas závislý na steroidoch. V roku 2012 sa oženil s dlhoročnou priateľkou Lonnie Willison.

Gena Lee Nolin / Neely Capshaw

Herečka a modelka, ktorá v Pobrežnej hliadke stvárnila príťažlivú blondínu Neely, ako jedna z mála dokázala po ukončení svojho pôsobenia v Baywatchi posunúť hereckú kariéru aspoň o pár centimetrov ďalej. Okrem úlohy jednej z dám v červenom ju preslávilo aj účinkovanie v diváckej šou The Price is Right.

Do pobrežnej stráže vstúpila v roku 1995. V tom istom období sa venovala aj modelingu pre magazín Maxim. V roku 1998 sa aj ona s Baywatchom rozlúčila a venovala sa vlastnému seriálu, Sheena, kráľovná džungle, akejsi ženskej adaptácii Tarzana. V roku 2001 sa aj Nolinová objavila na titulke magazínu Playboy a v rebríčku FHM ako jedna z najsexi žien na svete.

V roku 2013 vydala svoju prvú knihu s názvom „Beautiful Inside and Out, Conquering Thyroid Disease with a Healthy, Happy, "Thyroid Sexy" Life“.

Zaujímavosti:

  • Baywatch je najdlhšie trvajúcim seriálom, ktorý nevyhral cenu Emmy. Na druhej strane sa zapísal do slávnej Guinessovej knihy rekordov ako najsledovanejší seriál v histórii.
  • Herci, ktorí stvárnili Newmieho a Barnetta, patrili k pobrežnej hliadke aj v skutočnosti. Najprv sa na produkcii seriálu podieľali len ako poradcovia.

Zdroj: telkac.sk  imdb.com 

Foto: Hudba.sk, internet, Topky.sk

Tagy: Pamela Anderson Baywatch Pobrežná hliadka David Hasselhoff

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj