Špeciálny dôvod, prečo ho ľudia tak milovali: Bud Spencer bol v tomto proste výnimočný!

Bud Spencer
02.07.2016Herci a herečkyDo hereckého neba odišla ďalšia veľká osobnosť. Vo veku 86 rokov zomrel legendárny taliansky herec Bud Spencer. Do pamäte fanúšikov sa zapísal najmä kvôli svojmu jedinečnému filmovému poslaniu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Päste, facky, tvrdé knockouty. Tým všetkým bavil svojich priaznivcov ikonický Bud Spencer, ktorý predstavoval výnimočného zástancu spravodlivosti. A práve bitkárske scény sa navždy zapísali do sŕdc ľudí, ktorým od smiechu niekedy až tiekli slzy. 

Azda neexistuje človek, ktorý by nevidel aspoň jeden film v hlavnej úlohe s týmto silákom. S dokonalou precíznosťou dokázal spojiť tvrdé, doslova až násilné scény s pútavým humorom.

Bud Spencer, vlastným menom Carlo Pedersoli, sa narodil 31. októbra 1929 v Neapole. Verejnosti bol známy aj ako "priateľský obor". Preslávil sa akčnými filmami a komédiami, v ktorých účinkoval najmä v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia prevažne po boku priateľa Terencea Hilla. 

Známy bol napríklad z filmov Boh odpúšťa... ja nie! (1967), Pravá a ľavá ruka diabla (1970), Malý unavený Joe (1972), Ak sa nahneváme, budeme zlí (1974), Dvaja misionári (1974), Kto nájde priateľa, nájde poklad (1981), Banánový Joe (1982), Superpolicajti z Miami (1985) či série televíznych filmov Detektív XXL (1991 - 1993). 

Zdroj: SITA  mz 

Foto: SITA, Video: YouTube

Tagy: Bud Spencer

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov