Charizmatický moderátor reality show Ostrov: Kto je Marián Mitaš?

Marián Mitaš
06.10.2016Herci a herečkyNa obrazovkách televízie Markíza môžu diváci od 6. septembra sledovať dobrodružnú reality show Ostrov. Okrem úžasnej filipínskej prírody či rôznorodých charakterov súťažiacich zaujal určite aj jej charizmatický moderátor Marián Mitaš. Zistite o ňom niečo viac!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Psychopat, detektív, moderátor...

Marián Mitaš (*24. september 1980) nie je na televíznych obrazovkách žiadny nováčik. V markizáckom seriáli Búrlivé víno si zahral psychopata Michala Oláha. V jojkárskej Horúcej krvi zas účinkoval ako väzeň Karol. A za zmienku určite stojí aj jeho úloha policajného vyšetrovateľa v detektívnom seriáli Mesto tieňov. Okrem herectva (a v súčasnosti aj moderovania Ostrova), má však Marián Mitaš množstvo ďalších koníčkov a pracovných aktivít.

Jeho láskou je bábkoherectvo

Vráťme sa však trošku do jeho minulosti. Marián sa po štúdiu na gymnáziu v Považskej Bystrici rozhodol pre herectvo. A to napriek tomu, že v rodine žiadneho herca nemajú. Vyštudoval bábkoherectvo, ktorému sa venuje aj v súčasnosti. Účinkuje v Dezorzovom lútkovom divadle, ktoré ako jediné na Slovensku pripravuje bábkové hry pre dospelých. Sám o sebe tvrdí, že práve v bábkoherectve sa našiel. No ako môžeme vidieť, dobre mu to ide aj na televíznych obrazovkách.

Prečítajte si ešte: Obrovský úspech: Slovák mieri do Hollywoodu!

Poznáte ho aj z rádia alebo klubov

Okrem hrania je tento všestranný človek aj vynikajúcim moderátorom. V jednej zo slovenských rozhlasových staníc má vlastnú šou, v ktorej je známy ako Mizzi. K hudbe má Marián Mitaš naozaj blízko. Spolupracuje totiž na festivale Wilsonic a občas, ak mu to pracovné povinnosti dovolia, sa cez víkend stane DJ-om v klube.

Zahral si aj s Jessicou Chastain

Herecké umenie Mariána Mitaša mali možnosť posúdiť už aj diváci za hranicami Slovenska alebo Česka.  V roku 2015 získal úlohu v hollywoodskom filme The Zookeeper´s Wife a zahral si tak po boku hviezd ako Jessica Chastain (známa z filmu Marťan), či Daniel Brühl (Captain America: Civil War). Film o vojnových udalostiach z roku 1939 sa nakrúcal v Prahe.

Zuajme vás: Česká herečka má slabosť na Slovákov: Z ktorého fešáka bola hotová?

V súkromí je Marián Mitaš šťastným otcom dcér Dorotky a Terezky, ktoré má so svojou manželkou Katarínou. 

Zdroj: LV 

Foto: TV Markíza, SITA, Archív M.M./Facebook

Tagy: Marián Mitaš Ostrov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj