Legendárna partia z Beverly Hills: Pozrite sa, ako dopadli!

Beverly Hills 90210
30.03.2017Herci a herečkyNajúspešnejší americký seriál deväťdesiatych rokov Beverly Hills 90210 si svojho času prežil nevídanú slávu. Odštartoval kariéry mnohých mladých hercov, veď viacerí na začiatku natáčania ledva prekročili prah dospelosti. Dnes už majú hlavné hviezdy o čosi viac rokov i hereckých skúseností. A niektoré aj viac problémov a škandálov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jennie Garth (Kelly Taylor)

Ako úplne prvú obsadili do seriálu mladú herečku Jennie Garth, ktorá si zahrala Kelly Taylor. Odvtedy sa objavila ešte v niekoľkých seriáloch, no viac ako herecká kariéra sa na verejnosti prepieral jej milostný život. Blondínka sa už stihla dvakrát rozviesť a má tri dcéry. Druhé manželstvo sa na herečke výrazne podpísalo a psychické problémy vyústili až do depresie.


Mohlo by vás zaujímať: Esmeralda, Milágros či Rosalinda: Takto si ich predstaviteľky žijú v súčasnosti!


Shannen Doherty (Branda Walsh)

Shannen Doherty sa v seriáli príliš dlho neudržala. Pózovala nahá pre Playboy a jej každodennou súčasťou boli výtržnosti. Na konci štvrtej série prišla od tvorcov odpoveď v podobe výpovede. V herečkinom živote nechýbal alkohol a drogy, čo jej spôsobilo množstvo problémov. Ako jedna z hlavných postáv sa objavila aj v obľúbenom seriáli Čarodejnice, odkiaľ ju ale po tretej sérii opäť vykopli. V roku 2015 herečke diagnostikovali rakovinu prsníka. Po tejto trpkej správe sa však neutiahla do úzadia, neustále komunikuje s fanúšikmi a dodáva silu ľuďom s podobnou diagnózou.

Jason Priestley (Brandon Walsh)

Predstaviteľ fešáka Brandona sa na televíznych obrazovkách objavoval už od detstva, predovšetkým v reklamách a v menších úlohách v seriáloch. Postavu Brandona získal len štyri dni pred natáčaním úvodného dielu, no i tak sa stala pre jeho kariéru kľúčovou. V seriáli zostal celých deväť rokov a v poslednej sérii už ako produkčný. Pribúdajúce roky sa však odrážajú aj na tomto sympaťákovi, ktorý je dvojnásobným otcom. Stále sa objavuje v televízii, ako aj na pretekárskych súťažiach.


Mohlo by váa zaujímať: 5 kultových seriálov pre mladých z deväťdesiatych rokov


Luke Perry (Dylan McKay)

Americký herec a seriálový záletník oslávi tento rok 50. narodeniny. Z partie tínedžerov sa najväčšej popularite tešil práve on. V roku 2005 sa umiestnil na 6. mieste v rebríčku Najväčší televízny idol násťročných divákov v USA. Síce sa preslávil ako Dylan McKay, na konkurze sa pôvodne zaujímal o postavu Stevea. Je rozvedený, so svojou bývalou manželkou Rachel Sharp má dve deti - syna a dcéru. 

Tori Spelling (Donna Martin)

Ako dcéra producenta tohto seriálu spôsobovala Tori Spelling obrovský rozruch už vtedy a robí ho dodnes. Celý život sa striedajú jej svetlé chvíľky s tými problémovými. Reality šou, nevera, plastiky a škandály – toto sa s herečkou spája azda najviac. Dnes je druhýkrát vydatá a tento rok porodila už piate dieťa.


Mohlo by vás zaujímať: Kedysi sme s nimi prežívali ich osudy: Tieto seriály ovládli 90. roky!


Brian Austin Green (David Silver)

K postavám, ktoré sa v populárnom seriáli objavovali po celý čas, patrí aj Brian Austin Green. Fešný herec má tri deti a z toho mu dve mladšie porodila jedna z najsexi žien sveta Megan Fox. Okrem herectva sa Brian venuje aj rapu a charakterizuje ho nesympatia k novinárom a fotografom. Jedného z nich vraj pred siedmimi rokmi fyzicky napadol.

Ian Ziering (Steve Sanders)

Ian Ziering ma už síce viac ako päťdesiat, no stále ohuruje svojou postavou. Dokonca spolupracoval s legendárnym striptérskym zoskupením Chippendales. Dnes žije v Los Angeles, má dve deti a stále sa objavuje aj v televízii.

Gabrielle Carteris (Andrea Zuckerman)

V čase natáčania bola sympatická Gabrielle zo skupinky hercov tou najstaršou a zjavne aj najvyzretejšou. Ako jediná z nich má vcelku pokojný milostný život a na svojom konte žiadne škandály. Vydala sa ešte v roku 1992 a so svojím burzovým maklérom je dodnes.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Fox, SITA,

Tagy: Luke Perry Jennie Garth Gabrielle Carteris Tori Spelling Jason Priestley Shannen Doherty Brian Austin Green Ian Ziering Beverly Hills 92010

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov