Legendárny seriál Dallas a rodina Ewingovcov: FOTO Známe postavy po rokoch!

Dallas
10.08.2017Herci a herečkyIkonický seriál sa vysielal ešte v rokoch 1978–1991. Mocenské boje, bitka o majetok, intrigy, zložité vzťahy plné vášne a sexu. To všetko sa točilo okolo bohatej rodiny Ewingovcov a ich naftárskej firmy. Pozrite sa, ako vyzerajú niektorí herci dnes.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Larry Hagman ako J. R. Ewing (†81)

S herectvom začal v divadle, neskôr účinkoval v seriáloch a po množstve epizódnych úloh sa do povedomia verejnosti dostal vďaka sitkomu I Dream of Jeannie. Skutočná sláva prišla až v roku 1978, keď sa na obrazovky dostal seriál Dallas. Americký herec a režisér sa preslávil ako manipulátor a šéf rodinnej firmy Ewing Oil. Vyslúžil si zaň štyri nominácie na Zlatý glóbus a dve na Primetime Emmy. Od roku 1954 bol ženatý s herečkou Maj Axelsson. Zomrel v roku 2012.

Linda Gray ako Sue Ellen Ewingová (76)

Seriálová manželka J.R. Ewinga si vyslúžila dve nominácie na Zlatý glóbus a jednu na Primetime Emmy. Objavila sa aj vo filme Oskar, v seriáli Modelky alebo televíznom filme Prázdna kolíska. Účinkovala tiež v modernom pokračovaní Dallasu. Bola vydatá za fotografa Eda Thrashera, s ktorým má dve deti. Po 21 rokoch sa ešte v roku 1983 rozviedli.

Množstvo rozvodov aj tragické úmrtia: Ako dopadli herci z Policajnej akadémie?

Patrick Duffy ako Bobby Ewing (68)

Úspešný a známy americký herec sa preslávil predovšetkým ako Bobby Ewing zo seriálu Dallas, no slovenskí diváci ho poznajú aj ako Franka zo sitkomu Krok za krokom. Na oboch seriáloch sa podieľal aj ako režisér. V roku 1974 si za manželku zobral Carlyn Rooser a žijú spolu dodnes. Majú spolu dve deti. Zaujímavosťou je, že v Dallase hral jeho nemanželského syna herec Sasha Mitchell, ktorý neskôr stvárnil jeho synovca v Krok za Krokom. Veď kto by nepoznal Codyho.

Victoria Principal ako Pamela Ewingová (67)

Narodila sa v japonskej Fukuoke a v roku 1969 získala honor Miss Miami, ale po vážnej autonehode sa sústredila už iba na herectvo. Účinkovala v mnohých filmoch, kariérny vrchol však dosiahla v Dallase. Získala aj nomináciu na Zlatý glóbus pre najlepšiu seriálovú herečku. Bola dvakrát vydatá, do roku 2006 za plastického chirurga Harryho Glassmana.

FOTO Ubehlo už 18 rokov: Čo robia a ako vyzerajú detskí herci z Pelíškov?

Charlene Tilton ako Lucy Ewingová (58)

Dallas z nej nespravil žiadanú celebritu, napriek tomu o nej bolo počuť aj po skončení seriálu. Ponuku dostala ešte ako sedemnásťročná. Meria iba 150 cm a ešte počas nakrúcania fotila pre rôzne magazíny. Oveľa úspešnejšia bola jej spevácka kariéra, v roku 1984 vydala známy hit C´est la vie. Dvakrát vstúpila do stavu manželského a dvakrát sa aj rozviedla. Má dcéru Cherish Lee.

Ken Kercheval ako Cliff Barnes (82)

Intrigán a úhlavný nepriateľ rodiny Ewingovcov. V seriáli mal hrať najskôr vedľajšiu postavu Reya Krebsa, režisér si to ale rozmyslel. Jeho život bol poriadne búrlivý. Nevydržalo mu ani jedno zo štyroch manželstiev, má však sedem detí a šesť vnúčat. Tuhému fajčiarovi v roku 1993 diagnostikovali rakovinu pľúc, svoj boj ale dokázal vyhrať.

Zdroj: telkáč 

Foto: csfd.cz, koláž Telkáč

Tagy: Patrick Duffy Charlene Tilton Larry Hagman Ken Kercheval Linda Gray Victoria Principal

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov