Zaspomínajte si na legendárny seriál Sanitka: Ako dopadli záchranári po rokoch?

13.09.2017Herci a herečkyStarším divákom určite netreba predstavovať seriál z prostredia záchrannej služby. Vysielať sa začal v roku 1984 a po 29 rokoch sa dočkal aj pokračovania. Pozrite sa, aké osudy postretli hercov z pamätnej prvej série.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jaromír Hanzlík (69) ako MUDr. Vojtěch Jandera

Nádejný chirurg sa stal členom záchrannej služby a vypracoval sa na legendu. Hlavnú postavu seriálu stvárnil Jaromír Hanzlík, ktorý patril k najobsadzovanejším českým hercom. Rodák z Českého Těšína sa v roku 1992 odsťahoval do Švajčiarska, kde žil s bývalou modelkou a československou kráľovnou krásy roku z 1966. Dôvodom bolo, že už ho nebavil život workoholika. Rozišiel sa s ňou po trinástich rokoch, rovnako ako s Janou Brejchovou, ktorú prebral hereckému kolegovi Vlastimilovi Brodskému. Ešte predtým bol ženatý so zdravotnou sestrou Jaroslavou, s ktorou má syna. V súčasnosti žije s priateľkou Lenkou.

Množstvo rozvodov aj tragické úmrtia: Ako dopadli herci z Policajnej akadémie?

Pavel Zedníček (67) ako sanitár Fanda   

Známa osobnosť televíznej obrazovky. V mladosti vyštudoval kožiarsku priemyslovku, no oveľa viac ho to lákalo k herectvu. Jeho životnou partnerkou  je scenáristka Hana Kousalová. Predtým bol v manželskom zväzku s Taťánou Staudacherovou-Bártovou, pričom jej dcéra nosí Zedníčkovo priezvisko. V seriáli Sanitka bol známy ako najrýchlejší šofér záchranky.

Josef Vinklář (†76) ako riaditeľ záchrannej stanice Jaroš

Nezabudnuteľný doktor Cvach zo seriálu Nemocnica na okraji mesta, ale aj riaditeľ Jaroš. V polovici 90. rokov utrpel herec mozgovú príhodu, začiatkom roku 2007 mu diagnostikovali rakovinu a v marci sa podrobil zložitej operácii nádoru na pľúcach. Zomrel vo veku 76 rokov. Bol známy viacerými vzťahmi so ženami. S jedno manželkou sa dokonca rozviedol a neskôr opäť oženil. Člen činohry Národného divadla v Prahe bol držiteľom Ceny Františka Filipovského za celoživotné majstrovsto v dabingu.

Jiří Bartoška (70) ako MUDr. Richard Skalka 

Ďalšia populárna herecká osobnosť. Najznámejší český fajčiar začal s neduhom už v 14 rokoch. Ako sam priznal, niekedy vyfajčil za deň až 60 cigariet. V roku 2014 mu však diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlín. Boj s vážnou chorobou nakoniec po roku vyhral. S manželkou Andreou sú svoji už 41 rokov a patria k najstabilnejším párom českého šoubiznisu. Spolu majú dve deti.

Miroslav Zounar (†65) ako sanitár Votava  

Mnohí si ho pamätajú ako sanitára zo seriálu z prostredia záchrannej služby. Najpamätnejšiu úlohu však zohral v trilógii Zdeňka Trošky, Slunce, seno. Práve tu preukázal komediálny talent a stvárnil postavu predsedu JZD. S manželkou Martou má syna Martina, ktorý je taktiež úspešným hercom. Vo filme sa naposledy predstavil v roku 1994, účinkoval v Princezne ze mlejna. V roku 1998 podľahol rakovine.

Kronerovej románik či slušný honorár: Toto ste netušili o Nevere po slovensky

Petr Nárožný (79) ako garážmajster záchrannej služby Pudil 

Za sebou má pestrú hereckú minulosť. Účinkoval vo filmoch a seriáloch najrôznejšieho druhu. Študoval architektúru a pozemné staviteľstvo, no aj jemu učarovalo divadlo a kamera. V skutočnom živote sa dlhú dobu nemohol zmieriť s faktom, že jeho syn Petr je homosexuál. Nakoniec sa udobrili, pričom prijal aj jeho partnera. Okrem toho má dcéru Kateřinu.

Zdroj: telkáč 

Foto: ceskatelevize.cz, blesk.cz, csfd.cz

Tagy: Sanitka Jaromír Hanzlík Jiří Bartoška Petr Nárožný Miroslav Zounar Pavel Zedníček Josef Vinklář

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov