Kontroverzné témy valcujú filmové plátna: Bondova manželka šokovala, sex s kolegyňou!

16.09.2017Herci a herečkyMedzinárodný filmový festival v Toronte zažil obrovské prekvapenie. Film Sebastiána Lelia Disobedience ohromil kritikov svojou otvorenosťou. Niektorí ho dokonca nazvali "židovskou Carol", čím odkazujú na milostnú drámu o komplikovanom vzťahu dvoch žien v hlavnej úlohe s Cate Blanchett a Rooney Marou.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pre divákov i kritikov bola jednou zo šokujúcich momentov sexuálna scéna dvoch hlavných protagonistiek vo filme. Rachel McAdams a Rachel Weisz sa predstavia ako dve ortodoxné židovské ženy, ktoré v tichosti a tajnosti oživia svoju romancu z detstva. Esti a Ronit zažijú lesbickú milostnú aféru v komunite, kde muži a ženy majú mimo manželstva zakázané čo i len dotýkať sa navzájom.


Mohlo by vás zaujímať: Tajné zákutia, zvrátené scény a sexuálne úchylky: Tieto snímky ukoja vašu zvedavosť!


Kritikov snímka ohromila svojou kvalitou herectva a hĺbkou. "Je to o hľadaní vlastnej cesty a nielen o plnení toho, čo by ste mali spraviť podľa názoru vašej rodiny. Rozoberá sa tu existenciálna otázka. Čo robí život životom, čo je sloboda, čo znamená byť slobodný," povedala Weisz na adresu filmu.

Ronit (Weisz) sa vráti do severného Londýna potom, čo jej otec, veľmi vplyvný rabín, umrie. Tu sa znovu stretáva s Esti (McAdams), ktorá je vydatá za najlepšieho kamaráta z detstva Davida (Alessandro Nivola). Postupne obnovia svoju lásku a dostávajú sa do milostného trojuholníka.

Vrcholom bola sexuálna scéna, ktorá mnohých šokovala. "Obidve sú súčasne dravé a dokonale dôkladné v tom, čo robia. No momentom, o ktorom budú určite hovoriť všetci najviac, bude chvíľa, kedy Weisz začne objavovať svoju hereckú kolegyňu McAdams, jemne jej pľuvne do úst. Ona to prijme a žiada ešte viac," napísali kritici festivalu v Toronte.

Napriek tomu filmu vyčítajú príliš mužské poňatie sexuálnej scény, no napriek tomu ide o erotickú a veľmi grafickú scénu. Odzrkadľuje množstvo emócií a vášne, ktoré môžu obe ženy konečne naplno vypustiť. 

Vyzerá to tak, že sa staneme svedkami skvelého filmu o náboženských povinnostiach, slobodnej vôli a vášni spolu s naozaj hodnotnými hereckými výkonmi troch hlavných postáv. Film by sa mal dočkať premiéry koncom tohto roka. Fixný dátum premiéry zatiaľ tvorcovia neuviedli.

Zdroj: AMaj 

Foto: IMDb, SITA, Twitter

Tagy: Rachel McAdams Rachel Weisz Disobedience

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov